Otwarcie Muzeum Epson w Suwie
30 maj 2022 11:32

Obchodząca w tym roku 80-lecie istnienia firma Seiko Epson Corporation otworzyła w swojej japońskiej centrali w mieście Suwa, w prefekturze Nagano, muzeum poświęcone swojej historii. Placówka składa się z dwóch części: odnowionego Muzeum Monozukuri i całkiem nowej Izby Pamięci.

Odwiedzający będą mogli poznać rozwój firmy Epson i zobaczyć jej dawne produkty. Izba Pamięci znajduje się w budynku, który dawniej był budynkiem administracji. Jego budowę ukończono w październiku 1945 roku. Od dziś ten zabytkowy budynek, który przeszedł niedawno renowację, jest dostępny dla zwiedzających.

 W maju 1942 została założona firma Daiwa Kogyo, Ltd. - poprzedniczka Epsona. W ciągu kolejnych ośmiu dekad firma ewoluowała, w DNA marki nieustannie mając innowacje. Głównym motorem rozwoju firmy było udoskonalenie mikroinżynierii i procesów precyzyjnego wytwarzania, początkowo rozwijanych na potrzeby produkcji zegarków, i ich wdrażanie w innych obszarach działalności.

Po odnowieniu oryginalnego budynku administracyjnego z początkowego okresu istnienia otwarto go na nowo jako Izbę Pamięci, w której zwiedzający będą mogli cofnąć się w czasie i poznać historię produktów z minionej epoki.
Wystawy w Izbie Pamięci dotyczą okresu do lat 70. XX wieku, czyli czasów, gdy budynek był użytkowany. Od technologii i rozwiązań stosowanych w zegarkach mechanicznych, poprzez pierwszy na świecie kwarcowy zegarek, po kompaktową drukarkę cyfrową EP-101, od której pochodzi nazwa marki Epson – zwiedzający otrzymają pełną retrospekcję wydajnych, kompaktowych i precyzyjnych technologii rozwijanych przez Epson od początku istnienia firmy.

Goście Muzeum Epson w Suwa mogą zwiedzić zarówno Muzeum Monozukuri, jak i Izbę Pamięci firmy. Jednocześnie powstała specjalna strona internetowa poświęcona 80-leciu firmy, na której będzie można śledzić jej filozofię i historię od momentu założenia: https://80th.epson.com/en

Przez ostatnie osiem dekad Epson niestrudzenie stawiał sobie nowe wyzwania i rozwijał kreatywność. Firma angażuje się w rozwiązywanie problemów społecznych poprzez dążenie do zrównoważonego rozwoju i wspieranie społeczności lokalnych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson