Konica Minolta prezentuje AccurioLabel 400
1 cze 2022 13:51

Premiera AccurioLabel 400 odbyła się podczas pokazu Konica Minolta European Labels & Packaging Exhibition w Madrycie. To urządzenie przeznaczone dla firm pragnących rozwijać ofertę cyfrowego drukowania etykiet. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Konica Minolta prezentując nowe urządzenie podkreśla swoją obecność na rynkach etykiet i opakowań. Firma, która już teraz jest europejskim liderem branży cyfrowych maszyn do druku etykiet z 26 proc. udziałem w rynku w 2021 roku, ujawniła pierwsze szczegóły dotyczące nowego urządzenia.

AccurioLabel 400 zapewnia wysoką jakość druku. Prędkość procesu drukowania zwiększono do 39,9 metrów na minutę. Urządzenie jest dostępne w wersjach 4- i 5-kolorowej, a zakres barw został poszerzony o biały toner. Maszyna AccurioLabel 400 jest doskonałym narzędziem do rozszerzenia oferty, szczególnie dla zadań wymagających zastosowania koloru białego, a także rozwinięciem portfolio rozwiązań dla bardzo popularnego na rynku modelu AccurioLabel 230. Nowo zaprezentowane urządzenie drukuje na podłożach o szerokości do 330 mm lub 250 mm.

Automatyczny system kontroli jakości (IQ-520) zwiększa użyteczność i automatyzację pracy urządzenia AccurioLabel 400. Funkcja IQ-520 umożliwia kontrolę krycia białego tonera w czasie rzeczywistym, a także automatyczną kalibrację i tworzenie profili.  Urządzenie wyposażone jest w monitory dotykowe, które umożliwiają intuicyjną obsługę i są łatwe w użyciu, eliminując tym samym potrzebę intensywnego szkolenia użytkowników. Zadania, które były czasochłonne w przypadku maszyn analogowych, można wykonywać szybko, zachowując przy tym stabilną jakość druku.

Konica Minolta oferuje szeroką gamę usług w zakresie druku etykiet. W tym roku – niecałe siedem lat po wejściu na rynek etykiet - Konica Minolta świętowała jubileusz tysięcznej instalacji cieszącej się dużym powodzeniem cyfrowej maszyny do druku etykiet AccurioLabel 230. Na temat innowacyjnej oferty firmy i najnowszego produktu wypowiedział się Carsten Bamberg, business development manager, Professional Printing Group w Konica Minolta Europe: Prezentacja systemu AccurioLabel 400 na targach Konica Minolta European Labels & Packaging Exhibition to kolejna doskonała okazja, aby pokazać naszym klientom wiele nowych możliwości. Jako globalna marka nieustannie działamy w obszarze druku i pomagamy naszym partnerom rozwijać się. AccurioLabel 400 stanowi uzupełnienie naszej szerokiej oferty innowacyjnych rozwiązań w zakresie druku, umożliwiających transformację cyfrową, która obejmuje również przepływ pracy, oprogramowanie i automatyzację procesów oraz rozwiązania chmurowe w ramach dążenia do stworzenia inteligentnej, nowoczesnej firmy. Cyfryzacja branży etykiet będzie nadal przyspieszać przy przewidywanym dwucyfrowym wzroście w skali roku. Szanse są wszędzie. Potrzeba tylko iskry, aby je urzeczywistnić. Biorąc pod uwagę ponad 3000 drukarń etykiet na rynkach średnio- i wysokonakładowych, jesteśmy przekonani, że dzięki urządzeniu AccurioLabel 400 uda nam się zdobyć znaczący udział w rynku.

Mateusz Woźniak, dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska, dodaje: AccurioLabel 400 to kolejny krok do realizacji naszej misji, jaką jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które pomogą się rozwinąć naszym partnerom. Jako europejski lider myślimy o branży zarówno globalnie, jak i lokalnie, współtworząc z klientami pomysły na biznes w oparciu o naszą technologię. Accurio Label 400 to odpowiedź na zidentyfikowane potrzeby rynku, a zarazem jeden z elementów układanki nazywanej Intelligent, Connected Workplace. To idea, zgodnie z którą ludzie, urządzenia i dane, dzięki digitalizacji, usprawnianiu przepływu informacji i rozwiązaniom chmurowym, mogą tworzyć nowoczesne, inteligentne miejsce pracy.

Rynek etykiet rozwija się bardzo szybko, a potrzeby klientów są coraz większe. Aby się wyróżnić i móc odkryć pełen potencjał swojej firmy, nie wystarczy tylko być. Trzeba iść do przodu. My, jako lider rynku, proponujemy Accurio Label 400.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta