Premiera Kudu swissQprint
1 cze 2022 09:14

Na targach FESPA 2022 w Berlinie firma swissQprint prezentuje nowy model plotera płaskiego marki Kudu, oferujący połączenie wysokiej wydajności i jakości wydruku.

Oferowany przez firmę swissQprint ploter drukujący UV LED to premierowe rozwiązanie o wymiarach 3,2x2 m, które uzupełnia istniejącą gamę tego typu urządzeń – Nyala, Impala i Oryx. Podobnie jak czwarta generacja trio, które swissQprint wprowadziło zaledwie sześć miesięcy temu, Kudu działa według nowo zdefiniowanego standardu jakości. Jak zapewnia producent, maszyna wyróżnia się bardzo wysoką wydajnością, oferując dziesięć kanałów kolorów (dziewięć w pozostałych modelach).

Przy maksymalnej wydajności 300 metrów kwadratowych na godzinę ploter oferuje szczególnie wysoką jakość wydruków. Carmen Eicher, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w swissQprint, wyjaśnia: Kudu wykorzystuje najnowszą technologię głowic drukujących o rozdzielczości do 1350 dpi. Rozwiązanie działa z wykorzystaniem najnowszych napędów liniowych. Zapewnia to precyzyjne rozmieszczenie kropli przy tak dużych prędkościach – dodaje Carmen Eicher.

Podobnie jak inne maszyny tego producenta, Kudu wykorzystuje rozwiązanie Tip Switch – system jest podzielony na 260 stref, co daje operatorowi bardzo prostą i selektywną kontrolę podciśnienia. Dodatkowo graficzny interfejs użytkownika z wirtualnym skanerem płaskim został zaprojektowany z myślą o intuicyjnej i bezpiecznej obsłudze. W standardowej wersji użytkownik może zadrukowywać podłoża o szerokości 3,2 m (z roli na rolę) i ma do dyspozycji dziesięć kanałów kolorów. Podobnie jak wszystkie płaskie plotery swissQprint, rozwiązanie można rozszerzyć dopasowując do swoich potrzeb. Jest to pierwszy model SwissQprint z dziesięcioma kanałami kolorów, co dodatkowo zwiększa różnorodność zastosowań.

Użytkownicy konfigurują kanały zgodnie ze swoimi preferencjami, a później mogą też dostosować konfigurację w dowolnym momencie pracy. Nowo opracowany atrament uniwersalny (certyfikat Greenguard Gold) jest dostępny w kolorach CMYK, jasnobłękitnym, jasnopurpurowym, jasnoczarnym, białym, a także w dodatkowych kolorach pomarańczowym, neonowo żółtym i różowym.

Opracowano na podstawie informacji firmy swissQprint