EFI przejmuje Inèdit
8 cze 2022 15:14

Firma Electronics For Imaging, Inc. (EFI) ogłosiła przejęcie spółki Inèdit Software SL, będącej producentem procesorów RIP oraz powiązanego z nimi oprogramowania do cyfrowego druku przemysłowego na tekstyliach.

Przejęcie rozszerza strategię EFI, której celem jest przyspieszenie transformacji cyfrowej w druku przemysłowym poprzez inwestycje, które zwiększają obecność i możliwości firmy w zakresie opakowań i tektury falistej, grafiki ekspozycyjnej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych/dekoracyjnych. Inèdit zostanie zintegrowana z działem druku na tekstyliach - EFI Reggiani.

Technologie cyfrowe stanowią największą szansę transformacji, jaką kiedykolwiek widzieliśmy w druku przemysłowym — powiedział dyrektor generalny i prezes wykonawczy EFI, Jeff Jacobson. - Jesteśmy zaangażowani we wprowadzanie innowacji i w poszerzanie naszej oferty we wszystkich cyklach gospodarczych, odpowiadając na krytyczną potrzebę naszych klientów w zakresie cyfryzacji i automatyzacji ich przepływów pracy – dodał Jacobson.

Przejęcie firmy Inèdit zlokalizowanej w Barcelonie ma pomóc EFI Reggiani w budowaniu wiodącej pozycji na rynku portfolio produktów do cyfrowego druku atramentowego dla przemysłu tekstylnego.

Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do rozszerzonych możliwości biznesowych, jakie stwarza przejęcie, wzmacniając strategiczną rolę EFI Reggiani jako zaufanego doradcy naszych klientów – powiedziała wiceprezes i dyrektor generalny EFI Reggiani Adele Genoni. - Produkty Inèdit i światowej klasy organizacja profesjonalnych usług otwierają drzwi do tworzenia pełniejszych cyfrowych przepływów pracy z wykorzystaniem najlepszych technologii. Nasi klienci mogą nadal zdobywać nowe możliwości i rozwijać się, oferując usługi cyfrowej produkcji na większą skalę i w wyższej jakości w sposób, który zmniejsza ślad węglowy przemysłu tekstylnego.

Szeroki zasięg rynkowy Inèdit będzie kluczowym punktem do pełnego wykorzystania synergii strategicznych wynikających z połączenia działalności EFI Reggiani i Inèdit. To przejęcie, które znacząco wzmacnia naszą obecność na kluczowych rynkach tekstylnych – podsumowała.

Podobnie jak Fiery Digital Front End oraz technologie RIP firmy EFI opracowane dla rynków cyfrowego druku komercyjnego i przemysłowego, produkt neoStampa firmy Inèdit jest światowym liderem i uznanym wzorcowym rozwiązaniem RIP w cyfrowym druku tekstylnym. Portfolio produktów Inèdit obejmuje sprawdzone, wysoce zaawansowane rozwiązania przepływu pracy służące między innymi do profilowania druku na tekstyliach, kalibracji i integracji projektu. Technologia RIP firmy Inèdit jest stosowana w całym światowym przemyśle tekstylnym do obsługi cyfrowych systemów drukujących EFI Reggiani oraz maszyn innych producentów. W ramach EFI Reggiani, Inèdit będzie nadal wspierać produkty dla szerokiej gamy systemów cyfrowych.

Bycie częścią firmy EFI Reggiani umożliwia nam opracowywanie i dostarczanie jeszcze wyższego poziomu kompleksowych, zintegrowanych z tekstyliami rozwiązań przepływu pracy oraz ulepszeń w obszarze automatyzacji opartych na Przemyśle 4.0, które docelowo jeszcze bardziej poprawią produktywność klientów, wydajność drukowania, rentowność i zrównoważony rozwój w druku na tekstyliach – powiedział Jose Antonio Caballero, współzałożyciel i kierownik sprzedaży Inèdit. - Nasz zespół jest podekscytowany dołączeniem do firmy będącej wiodącym innowatorem w cyfrowym druku tekstylnym. Pracownicy firmy Inèdit dołączają do struktur EFI Reggiani, ale nadal będą pracować w swoich obecnych biurach. Warunki przejęcia nie zostały jeszcze ujawnione.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI