Fuzja z Valiani rozszerza ofertę firmy Summa
10 cze 2022 10:31

W wyniku zapowiedzianej fuzji firmy Summa i Valiani łączą siły. Summa przejmuje Valiani, aby wzmocnić swoją pozycję wiodącego producenta urządzeń do obróbki końcowej po druku. Połączona oferta obu przedsiębiorstw – które mają działać na dotychczasowych zasadach – pozwoli zaoferować klientom jeszcze szerszy zakres rozwiązań do cięcia.

Firma Valiani z Certaldo we włoskiej Florencji zajmuje się projektowaniem i produkcją niezawodnych ploterów stołowych tnących małej i średniej wielkości oraz ich globalną dystrybucją. Dodatkowo przedsiębiorstwo może pochwalić się bogatym doświadczeniem w zakresie produkcji ram do obrazów i jest pionierem w wykorzystaniu do tego celu cyfrowych rozwiązań. Jego innowacyjne podejście pozwoliło rozwinąć ofertę dla innych sektorów rynku. Niedawno wprowadzona na rynek automatyczna maszyna sztancująca Omnia jest unikalnym zautomatyzowanym rozwiązaniem dla rynku tektury falistej i pudełek składanych, podczas gdy nowa Integra oferuje atrakcyjne wykończenia dla rynku Sign & Display.
Nico Valiani, dyrektor generalny i syn założyciela firmy Franco Valianiego, nie kryje entuzjazmu: W ostatnich latach uzupełniliśmy nasze portfolio o szerszy zakres rozwiązań. Obecnie przynosi to owoce w postaci znacznych wzrostów. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie zrealizowaliśmy jeszcze naszego potencjału. Ja i moja rodzina uważamy, że przynależność do grupy Summa przyspieszy nasz rozwój i da naszym klientom znacznie więcej możliwości. Pozostajemy wierni swoim wartościom, koncentrujemy się na kliencie i oferujemy rozwiązania wysokiej jakości.

Od rozpoczęcia negocjacji mam coraz większy szacunek do Valiani i jej produktów - powiedział Geert Pierloot, dyrektor zarządzający firmy Summa. - Zakład w Certaldo działający zgodnie z zasadami Lean Manufacturing i z certyfikatami ISO może być prawdziwym przykładem dla branży. Ta fuzja oznacza wygraną dla obu stron, ponieważ łączy ich najsilniejsze strony. My przyczynimy się do rozwoju Valiani, a dzięki poszerzeniu naszego portfolio o jej rozwiązania będziemy mogli obsługiwać więcej rynków.

Nasze produkty doskonale się uzupełniają - dodał Christof Van Driessche, dyrektor handlowy w firmie Summa. - Chociaż nasz najbardziej popularny i atrakcyjny cenowo ploter stołowy Summa F1612 zajmuje wyjątkowo małą powierzchnię, zdarzają się klienci, którzy poszukują jeszcze mniejszych, tańszych, ale niezawodnych rozwiązań. Dlatego ta fuzja jest tak ekscytująca i spełnia dążenia Summa do zwiększenia swej obecności na innych rynkach i wzmocnienia naszej pozycji w branży opakowań.

Obie firmy będą nadal działać pod swoimi obecnymi nazwami, kierowane przez te same zespoły zarządzające.

Opracowano na podstawie informacji firmy Summa