GRAW inwestuje w mikroskop Troika MagneCAM HD
27 cze 2022 07:12

GRAW stał się posiadaczem najnowszej generacji mikroskopu poligraficznego Troika MagneCAM HD. Inwestycja ta pozwoli na dokonywanie precyzyjnych pomiarów i ekspertyz siatek rastrowych niezbędnych przy wykonywaniu czyszczenia laserowego wałków i tulei rastrowych.

Dzięki najnowszej technologii zastosowanej w AniCAM HD wystarczy 30 sekund, aby uzyskać dokładny trójwymiarowy pomiaru objętości i stanu wałków aniloksowych. Opcja MagneCAM HD™ umożliwia pozycjonowanie mikroskopu AniCAM HD na cylindrach/walcach pod dowolnym kątem z wykorzystaniem nóżek magnetycznych. Idealna, gdy odczyty muszą być wykonywane na zamontowanych walcach w maszynach o ograniczonym dostępie. Pomiary z AniCAM HD mogą zostać przesłane do AMS, który na podstawie tych informacji tworzy historię walca, analizuje zmiany jego objętości w czasie oraz pozwoli określić poziom jego zużycia.

Inwestycja została dokonana w ramach projektu OptiLaserClean (POIR.01.01.01-00-1290/19-00) pod patronatem NCBR, który realizujemy wraz z firmą Natural Fibers Advanced Technology. Projekt obejmuje badania dotyczące optymalizacji laserowego czyszczenia wałków i tulei rastrowych dla branży poligraficznej. Celem projektu jest optymalizacja parametrów czyszczenia laserowego wałków rastrowych, tak by uzyskać jak najwyższą efektywność procesu czyszczenia, wysoką szybkość a przede wszystkim by proces czyszczenia laserowego nie wzbudzał wątpliwości dotyczących jego bezpieczeństwa dla powierzchni rastrowych

Wraz z postępem badań z przyjemnością będziemy dzielić się ich wynikami z rynkiem poligraficznym w Polsce za pośrednictwem mediów społecznościowych i prasy branżowej. Zachęcamy do śledzenia postępów prac.

Opracowano na podstawie informacji firmy GRAW