Spotkajmy się na Road Show 2022
11 lip 2022 08:01

Firma Atrium Centrum Ploterowe wraz z IKONOS organizuje Road Show w miesiącach czerwiec-lipiec-sierpień 2022. Prezentujemy terminy spotkań, które już się odbyły (szczegóły TUTAJ):

Start: Wrocław 29.06.2022
• Poznań 01.07.2022
• Łódź 05.07.2022
• Olsztyn 07.07.2022
i zapraszamy na najbliższe spotkania:
• Bydgoszcz 12.07.2022
• Gdańsk 14.07.2022
• Tarnów 02.08.2022
• Kielce 04.08.2022.
Zakończenie: Warszawa 10.08.2022

Udział w Road Show jest bezpłatny. Na wybrany termin należy się zarejestrować (dostępne na stronie Atrium).

Niniejszy cykl pokazów to okazja do wymiany doświadczeń i licznych inspiracji. To także bodziec do przygotowania ciekawszej, szczegółowej oferty, wzbogaconej próbkami, gotowymi produktami czy nieszablonowymi realizacjami.

Firmy Atrium i IKONOS chcą pokazać potencjalnym użytkownikom ploterów Mutoh oraz Summa, że drukarki można stosować nie tylko w klasycznej poligrafii czy reklamie. Road Show to okazja do poszukiwania nisz rynkowych, gdzie umiejętnie pokazany wydruk można sprzedać z dużym zyskiem. Na szczególną uwagę zasługują tu prezentacje i pokazy najnowszych ploterów DTF, gdyż jest to nowa rewolucyjna technologia nadruku na koszulkach, która pokonuje wiele ograniczeń obecnie stosowanych technik. Pojawiła się na rynku jako odpowiedź na niską odporność lub wzrastające koszty produkcji reklamy na tekstyliach, czasochłonność i długość procesu  tzw. przygotowalni.

Program Road Show:

Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów DTF

DTF Mutoh 628 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do proszku. Jest to produkcyjny zestaw przeznaczony do dużych nakładów. Urządzenie drukuje na folii, którą następnie wgrzewa się w materiały różnego rodzaju metodą druku pośredniego DTF.

W urządzeniu tym mają zastosowanie atramenty z certyfikatem OEKO-TEX®, a niska emisja do środowiska naturalnego pozytywnie wyróżnia tę drukarkę jako przyjazną dla otoczenia i operatora. Kolejnymi zaletami DTF Mutoh 628, które stawiają go ponad rozwiązaniami konkurencyjnymi  są niskie koszty eksploatacji – zużycie atramentu, oszczędność używanych mediów, a także odzysk proszku. Cenione są także: szybkość pracy urządzenia przy zachowaniu wysokiej jakości wydruków, możliwość użycia białego atramentu i atramentów fluorescencyjnych oraz wygrzewanie infrared, które zabezpiecza kolory, dopełniając zakres możliwości japońsko-amerykańskiej drukarki.

DTF 30 to ploter do produkcji nadruków w technologii DTF, dedykowany szczególnie pracy z niewielkimi partiami. Idealnie sprawdzi się w druku na koszulkach, znakowaniu odzieży roboczej i technicznej, znakowaniu odzieży sportowej, a nawet obuwia.

Portfolio obsługiwanych przez ploter DTF 30 materiałów jest bardzo szerokie i obejmuje większość tekstyliów oraz tkanin dostępnych na rynku - od naturalnych, takich jak bawełna czy skóra, po poliester.

DTF 30 wyposażony jest w najnowszej generacji, podwójną głowice Epson. Rozdzielczość druku wynosi od 360 do 2880 dpi. Prędkość drukowania to 3,5m2 CMYK WW, a szerokość zadruku 30 cm.

Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów eko/żywicznych

Mutoh XpertJet 1341SR Pro

Kompaktowy ploter 54 "/ 137 cm wyposażono w nowe ultraszerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowanie kropli). Poza tym nowy ploter jest wyposażony w profesjonalne i, co najważniejsze, bardzo łatwe w obsłudze oprogramowanie RIP MUTOH VerteLith. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving (druk bez paskowania), nowe głowice piezo zapewniają wyjątkową jakość druku także przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Ponadto nowy ploter Mutoh charakteryzuje się automatyczną kalibracją przesuwu materiału (Feed Master) oraz funkcją Media Tracker, umożliwiającą automatyczne sprawdzenie, ile materiału pozostało na rolce. Dedykowane ekologiczne atramenty posiadają certyfikat GREENGUARD Gold, zaś zastosowane w ploterze duże kasety z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami workowymi zmniejszają cenę jednostkową za atrament. W tym modelu plotera istnieje możliwość aż 3 poziomów wysokości głowicy: 1,5; 2,0; 2,5 mm.

Mutoh XpertJet 1641SR

Model Mutoh XpertJet 1641SR to drukarka 4-kanałowa (CMYK), z jedną głowicą, o wydajności 53 m²/h. Rozdzielczość maks. wynosi 1440x1440 dpi.

XpertJet, jako następca linii ValueJet, posiada szereg nowych rozwiązań:

 • 2 rodzaje atramentów do wyboru: atramenty eko-solwentowe nowej generacji lub żywiczne UMS
 • nowoczesny czarny design,
 • technologię DropMaster 2 automatycznie kontrolującą umiejscawianie poszczególnych kropel atramentu w zależności od grubości materiału,
 • nowy - dotykowy panel sterowania,
 • nowe systemy prowadzenia i nawijania mediów.

Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów sublimacyjnych

Mutoh XpertJet 1642WR

Ploter XPJ 1642WR jest wyposażony w dwie zupełnie nowe, ultra-szerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowanie kropli). W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving firmy Mutoh nowe głowice drukujące zapewniają wyjątkową jakość druku nawet przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Nowa drukarka oferuje ponadto bogactwo istniejących i zupełnie nowych technologii Mutoh.

Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów LED/UV do gadżetów

Mutoh XpertJet 461UF, przeznaczony do druku na nośnikach i przedmiotach w formacie A3, i jego większy odpowiednik Mutoh XpertJet 661UF są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zindywidualizowane produkty oraz małe partie komercyjnych i przemysłowych nadruków. Drukarkę można skonfigurować w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier; obydwa modele nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6. kolor - lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów tnących Summa S One z serii D

Kluczowe zalety ploterów tnących S One:

 • Nóż wleczony, który zapewnia siłę cięcia 600 gr
 • Ulepszona ergonomia, łatwy w użyciu produkt
 • Niezawodny system śledzenia, umożliwiający obróbkę kolejnych zadań bez konieczności przeładowywania oraz wbudowana dodatkowa wewnętrzna inteligencja zwiększająca kontrolę i stabilność podczas obróbki dłuższych zadań
 • Wysokie prędkości robocze, uzyskane dzięki szybkiemu serwomechanizmowi i wydajnemu systemowi OPOS Y-line
 • Opcje zautomatyzowanego przepływu pracy, takie jak przepływ kodów kreskowych i własne oprogramowanie GoSign, aby skrócić czas pracy operatora i zwiększyć wydajność
 • Gwarancja wyjątkowej jakości cięcia dzięki precyzyjnemu cięciu konturowemu z ulepszonym systemem czujników OPOS
 • Inteligentne funkcje, takie jak FlexCut, TurboCut lub OPOS Xtra w połączeniu z wysoką inteligencją wewnętrzną i najnowocześniejszymi komponentami zapewniają długą żywotność

Materiały

Prezentowane wydruki będą wykonywane na materiałach (mediach) od IKONOS. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia asortymentu firmy na stronie IKONOS.