Wyższy poziom technologii laserowej
12 sie 2022 12:21

Lasery serii Speedy to najszybsze i najbardziej wydajne grawerki laserowe na rynku, oferujące prędkość pracy do 4,3 m/s i przyspieszenie do 50 m/s2.  Modele Speedy 400 i Speedy 360 teraz zostały udoskonalone o wbudowaną w pokrywę kamerę, która pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej czasu podczas procesu obróbki. Funkcja Vision Design & Position z 12-megapikselową kamerą zapewnia w ciągu kilku sekund wgląd w obszar roboczy.

Pełnokolorowy i szczegółowy obraz jest wyświetlany na żywo w oprogramowaniu Ruby, pozwalając operatorowi lasera na projektowanie i pozycjonowanie zadań bezpośrednio na danym elemencie. Nie ma już konieczności ręcznego pozycjonowania za pomocą laser pointera (czerwonego punktu). Inteligentna konstrukcja pokazuje roboczą powierzchnię przy zamkniętej, a także otwartej pokrywie.

Zarówno model Speedy 400, jak i Speedy 360 Run on Ruby mogą pochwalić się dotykowym ekranem, kompatybilnym z oprogramowaniem Ruby, co umożliwia obsługę lasera za pośrednictwem sieci Ethernet lub WiFi bez konieczności podłączania dodatkowego komputera. Wszechstronne plotery Trotec są przystosowane do większości standardowych rozmiarów arkuszy, a parametry urządzeń czynią z nich wysoce wydajne i profesjonalne systemy do cięcia i grawerowania.

Oprogramowanie Ruby jest stale rozwijane przez firmę Trotec, a w kolejnych aktualizacjach planowane jest wdrożenie dodatkowych funkcji.

Do wszystkich systemów laserowych Speedy dostępna jest szeroka gama akcesoriów.  Portfolio produktów uzupełniają instalacje odciągowe, materiały do obróbki laserowej oraz produkty serwisowe.

Trotec organizuje również cykliczne spotkania pod nazwą „Akademia Trotec” i dni otwarte dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją znajomość zastosowań laserowych. Uczestnicy otrzymują w ich trakcie cenne porady i wskazówki od ekspertów. Posiadacze urządzeń serii Speedy mogą wzbogacić swoją wiedzę także na szkoleniach „Ruby Day”, odbywających się w siedzibach firmy w Warszawie lub Katowicach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Trotec