Agfa wycofuje fioletowe płyty
7 wrz 2022 09:45

Agfa jest gotowa do rozpoczęcia wycofywania jednego ze starszych typów fioletowych płyt Azura Vi. Firma zamierza zakończyć ich produkcję pod koniec tego roku.

Płyta wykonana jest w technologii fioletowej i jest jedną z kilku płyt starszej generacji, którą wycofujemy. Jestem pewien, że jesteśmy ostatnimi z „wielkiej trójki”, którzy rezygnują z tego typu płyt – wyjaśnił Eddie Williams, szef sprzedaży Agfy ds. druku komercyjnego w Europie.

Azura Vi była zwykle wykorzystywana w systemach ECRM CtP i urządzeniu Paladios CtP firmy Agfa. Jednak te rozwiązania nie są już sprzedawane, a jak podkreśla Eddie Williams, płyty stają się trudne w serwisowaniu ze względu na dostępność części.

Obecnie współpracujemy z naszymi klientami i oferujemy płytę zastępczą N95-VCF, która jest używana głównie w sektorze druku gazet; bez wątpienia będziemy kontynuować jej produkcję – dodaje.

Większość klientów korzystających z płyt Azura Vi to małe drukarnie, które realizują stosunkowo niewielkie nakłady.

Ostatnia produkcja tego rodzaju płyt odbędzie 22 grudnia, ale przy 18-miesięcznym okresie przydatności do użytku nie spodziewamy się żadnych problemów– zauważył Williams. Oferowana w zastępstwie bezchemiczna płyta fotopolimerowa N95-VCF działa z większością fioletowych naświetlarek.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Week