Colordyne i Fiery Impress razem
12 wrz 2022 11:15

Nowy serwer Fiery Impress DFE będzie prezentowany na targach Labelexpo Americas 2022 wspólnie z silnikami drukującymi UV-LED i atramentami na bazie wody oferowanymi przez firmę Colordyne. Dzięki współpracy obu producentów konwerterzy otrzymują nowe, wysokiej jakości, opłacalne opcje hybrydowej fleksograficzno-cyfrowej produkcji etykiet.

Colordyne Technologies, jeden z wiodących producentów cyfrowych maszyn atramentowych o wysokiej rozdzielczości współpracuje z EFI Fiery, należącym do liderów w segmencie zaawansowanych serwerów druku cyfrowego. W ten sposób Colordyne staje się pierwszym na świecie producentem dostarczającym rozwiązania UV-LED, które oferują sprawdzone na rynku, zaawansowane funkcje przygotowania i przetwarzania przepływu pracy cyfrowego interfejsu Fiery Impress.

Atramentowe maszyny drukujące Colordyne będą prezentowane w dniach 13-15 września na targach Labelexpo Americas, gdzie zostanie także pokazana nowa technologia serwera druku atramentowego Fiery Impress DFE. Silniki atramentowe Colordyne oparte na technologii serwera druku Fiery oferują wysokiej jakości produkcję atramentową trwałych etykiet UV-LED, a także druk atramentowy na bazie wody, sprawdzający się zwłaszcza w przypadku segmentu produktów spożywczych i napojów oraz marek poszukujących ekologicznych, zrównoważonych etykiet.

Klienci mogą łatwo zintegrować silniki atramentowe Colordyne z istniejącym sprzętem fleksograficznym i konwertującym, aby stworzyć przystępną cenowo jednoprzebiegową hybrydową maszynę drukującą lub samodzielny cyfrowy system produkcyjny. Silniki drukujące obsługują do 7 kolorów z opcjami CMYK, bielą i dodatkowymi kolorami procesowymi.

Niedroga automatyzacja
Korzystając z Fiery Impress z naszymi silnikami atramentowymi serii 3800 przetwórcy mogą zmodernizować posiadane już urządzenia fleksograficzne za około połowy kosztów nowej hybrydowej maszyny — powiedział Taylor Buckthorpe, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Colordyne Technologies i dodał: Kompleksowy zestaw zintegrowanych produktów Fiery dodaje bogactwo możliwości w całym procesie drukowania, pomagając zakładom produkować więcej na swoich maszynach. Jeśli chodzi o automatyzację wyższego poziomu i zarządzanie kolorami, postrzegamy Fiery jako najsilniejszego partnera do współpracy. Wspólnie pomożemy przetwórcom zwiększyć wydajność, podnosząc jakość i niezawodność druku cyfrowego.

Dzięki ponad 2 milionom serwerów zainstalowanych na całym świecie Fiery jest wiodącym DFE w druku cyfrowym. Wprowadzenie Impress DFE — gotowej do użycia platformy, która wymaga mniej czasu i mniej kosztów przeznaczanych na integrację sprzętu — usprawnia proces niezbędny do implementacji technologii Fiery na potrzeby nowych zastosowań przemysłowych i opakowaniowych. Nowa oferta Fiery zapewnia użytkownikom możliwość wykonywania większej liczby zadań na zmianę dzięki pakietowi narzędzi do przygotowywania plików i narzędzi do automatyzacji wielu zadań prepress. Technologia Fiery Impress skutecznie obsługuje zarządzanie kolorami, w tym rozszerzone gamy kolorów wykraczające poza CMYK, zapewniając jednocześnie dokładne szacowanie kosztów atramentu, co może być pomocne w utrzymywaniu rentowności. Inne dostępne narzędzia, takie jak oprogramowanie do automatyzacji procesów przygotowania do druku Fiery JobFlow, mogą wyeliminować ręczną pracę i pomóc konwerterom szybciej drukować zadania cyfrowe oraz hybrydowe.

Funkcje cyfrowe i chmurowe
Konwerterzy mogą również skorzystać z większej liczby możliwości związanych z wieloma jednostkami SKU korzystając z opcji oferowanych przez Fiery Impress DFE, zapewniających rozszerzone możliwości przetwarzania RIP w celu ciągłego, wysokonakładowego drukowania zmiennych danych. Fiery Impress DFE dostarcza spójne, przewidywalne wyniki, które są zgodne z intencjami projektanta, dzięki standardowemu w branży przetwarzaniu Adobe PDF Print Engine i obsłudze formatu PDF 2.0 — kluczowej przewadze konkurencyjnej niedostępnej w innych rozwiązaniach RIP.

Fiery Command WorkStation — interfejs operatora do zarządzania zadaniami druku cyfrowego jest standardowo wyposażony w interfejs Fiery Impress DFE. Ponadto użytkownicy serii Colordyne 3800 mogą używać serwera do łączenia się z pełnym pakietem zarówno bezpłatnych, jak i płatnych rozwiązań do analizy biznesowej i analizy w chmurze EFI IQ. Fiery Impress DFE może również integrować się z wiodącymi platformami MIS dedykowanymi etykietom i opakowaniom, łącząc cyfrowe operacje konwerterów z przepływami pracy na poziomie całej firmy. Kamery Fiery DFE są od dawna znane z zapewniania dobrej jakości kolorów, wyraźnego obrazu i wysokiej wydajności, a nasz Fiery Impress DFE wprowadza te możliwości na nowe rynki, w tym etykietowy, opakowaniowy i produkcji inline — powiedział John Henze, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w EFI Fiery. - Ekscytujące nowe partnerstwo z Colordyne Technologies stanowi ważną okazję rynkową, która łączy technologię DFE z niezwykłymi silnikami atramentowymi Colordyne – dodał.

Fiery Impress DFE to także pierwsza technologia dla urządzeń Colordyne, która może obsługiwać Adobe PDF Print Engine (APPE), zapewniając kompleksowy obieg dokumentów PDF przy użyciu wiodącej w branży technologii renderowania. Obsługa APPE przynosi użytkownikom korzyść w postaci między innymi optymalizacji wyglądu przezroczystości czy możliwości użycia kolorów dodatkowych.

Fiery Impress DFE otworzy drzwi do nowych możliwości w przepływach pracy w produkcji, zwłaszcza w przypadku etykiet — powiedział Mark Lewiecki, starszy menedżer produktu w firmie Adobe i dodał: Klienci Colordyne skorzystają z możliwości Adobe PDF Print Engine, zbudowanego na tych samych technologiach, które są używane przez Adobe Acrobat i Illustrator CC. Rezultatem jest niezawodność od etapu projektu, poprzez sprawdzenie, aż po finalny wydruk. Adobe i EFI nadal wprowadzają na rynek innowacyjne technologie. Cieszymy się, że Colordyne i jej klienci wskażą drogę naprzód w tym dynamicznie rozwijającym się segmencie.

Dzięki nowemu, zaawansowanemu przepływowi pracy technologia modernizacji Colordyne prezentowana podczas Labelexpo Americas jest niezawodnym i skutecznym ulepszeniem wydajności i elastyczności, których potrzebują konwerterzy, aby sprostać nowym możliwościom rynkowym.

Atrament jest ważny dla nastawionych na rozwój przetwórców fleksograficznych, ale jeszcze większe możliwości wiążą się z przewagą w zakresie przepływu pracy w porównaniu z podstawową integracją maszyn atramentowych — mówi analityk branżowy Marco Boer z I.T. Strategies. - W zatłoczonej branży, gdzie jest wielu niszowych integratorów cyfrowego druku atramentowego, wybór takiego, który oferuje solidny przepływ pracy DFE i atramenty o rozszerzonej gamie przy konkurencyjnych kosztach inwestycyjnych, może zapewnić przewagę w produkcji etykiet – podkreśla.

Opracowano na podstawie informacji Colordyne Technologies