Nowości etykietowe firmy Dantex
19 wrz 2022 11:52

Firma Dantex poszerzyła swoją ofertę o Pico 12000, serię maszyn, które mogą pracować z prędkością do 75 m/min, drukując w kolorach: pomarańczowym, zielonym i fioletowym z zastosowaniem efektów teksturowych. Możliwy jest też druk kolorem białym, o wysokiej nieprzezroczystości, umożliwiający 92 proc. krycie w jednym przejściu.

Cztery nowe warianty maszyn budowane są w Wielkiej Brytanii w fabryce w Corby. Oferta zawiera urządzenia od najprostszego, PicoColour 1200HD do najwyższej klasy – PicoJet 1200s. Modułowa konstrukcja pomaga uprościć produkcję, a jednocześnie umożliwia modernizację. PicoColour 1200 pozwala firmie Dantex konkurować z renomowanymi producentami wąskowstęgowych maszyn do druku atramentowego. Prace nad premierowymi rozwiązaniami trwały dwa lata, dlatego obecnie firma wiąże duże oczekiwania ze swoją maszyną.

Dyrektor generalny grupy Ben Danon, który zastąpił na stanowisku swojego ojca Richarda, obecnego prezesa, w lutym tego roku, mówi: Opracowany zgodnie z naszą filozofią dostarczania na rynek najnowocześniejszego sprzętu high-tech, Pico będzie teraz oferować naszym klientom niesamowite nowe doświadczenia, jednocześnie zapewniając osiąganie najwyższej jakości rezultatów za każdym razem. Ten decydujący moment przenosi nas jeszcze głębiej w technologię cyfrową i potwierdza nieustające zaangażowanie w branżę etykiet cyfrowych.

Biel o wysokiej nieprzezroczystości jest uważana za najbardziej kryjącą biel dostępną w wariancie jednoprzebiegowym. W ostatnim czasie firma ogłosiła również zawarcie umowy z Esko – porozumienie dotyczy wdrożenia na początku tego roku Esko DFE, który zasila nową maszynę. Rozwiązanie wykorzystuje głowice Ricoh Gen6 przeznaczone do drukowania atramentem LED utwardzanym promieniami UV, opracowanym przez Dantex.

Każdą z czterech maszyn w asortymencie można rozbudować do wersji hybrydowej z jednostkami fleksograficznymi i wykańczaniem w linii. Oprócz maszyn podstawowych i flagowych, Dantex oferuje także PicoJet 1200i, który jest następcą wersji  PicoJet 330i, maszynę pracującą z prędkością 50 m/min na wstędze 330 mm. Natomiast Picojet 254, który został zastąpiony przez PicoJet 1200, jest dostępny z tymi samymi opcjami drukowania, ale tylko na podłożu o szerokości 254 mm. Podczas targów Labelexpo Americas firma pokazała też urządzenie PicoJet 1200E dostępne w konfiguracji z jednostką fleksograficzną z silnikiem atramentowym, opcją laminacji i szybką zmianą wykrojnika rotacyjnego.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Business

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>