Cyfrowa transformacja z Fujifilm
20 wrz 2022 16:00

W dniach 28-29 września 2022 r. w Centrum Zaawansowanych Technologii Druku firmy Fujifilm w Brukseli miała miejsce druga edycja wydarzenia Peak Performance Print Experience, która zgromadziła szerokie grono firm poligraficznych z całej Europy. Zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania w szybko powiększającej się ofercie Fujifilm w dziedzinie druku cyfrowego.

Cieszymy się, że mogliśmy ponownie powitać dostawców usług druku na wydarzeniu Peak Performance Print Experience – powiedział Taro Aoki, szef działu Digital Press Solutions w Fujifilm Europe. – Pierwsza edycja odniosła ogromny sukces i nie mogliśmy się doczekać, aby zaprezentować nasze najnowsze technologie na tegorocznym spotkaniu.

Revoria już w Polsce

Dużo uwagi poświęcono nowej gamie cyfrowych maszyn tonerowych Revoria – na żywo został zaprezentowany nagradzany model Revoria Press PC1120, który oferuje przedstawicielom profesjonalnego rynku druku wysokiej jakości najszerszą gamę opcji zdobienia w swojej klasie. Może on pomóc firmom poligraficznym wyprzedzić konkurencję, rozwijać się i zwiększać wydajność za pomocą nowych zastosowań, możliwości drukowania w sześciu kolorach, sztucznej inteligencji i automatyzacji. Główne cechy Revoria Press PC1120 obejmują:
– prędkość produkcji 120 stron na minutę przy znakomitej jakości w wysokiej rozdzielczości;
– unikatową kombinację opcji podawania i wykańczania, która zapewnia dużą elastyczność realizacji dowolnych zadań;
– wiodącą w branży gamę kolorów i ulepszeń, w tym jednoprzebiegowy, sześciokolorowy zespół drukujący, który umożliwia zastosowanie oprócz kolorów CMYK do dwóch tonerów specjalnych takich jak złoty, srebrny, bezbarwny i biały czy różowy.

Maszyna Revoria Press PC1120 jest już dostępna w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i we Włoszech. W celu wsparcia rozwoju tego segmentu druku do Fujifilm Polska dołączyła Agnieszka Głowacka, o czym informujemy w dziale Personalia. Revoria jest również dostępna w ofercie firmy DKS.

Rozwiązanie Revoria firmy Fujifilm oferuje najwyższą elastyczność i kreatywność – uważa Mark Lawn, szef POD Solutions, Fujifilm Graphic Communications Europe. – Jego ogromny potencjał rynkowy jest szybko realizowany, a w całej Europie intensywnie inwestujemy w lokalną wiedzę i doświadczenie, zarówno poprzez rekrutację, jak i partnerstwo z dealerami, aby mieć pewność, że docieramy do wszystkich właściwych klientów.

Docenione rozwiązanie, sprawdzone partnerstwo

Maszyna Revoria Press PC1120 została już doceniona przez Keypoint Intelligence i otrzymała nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii „Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+.”

Dodatkowe stacje obrazowania przed standardowymi urządzeniami CMYK i po nich, a także zróżnicowana gama tonerów sprawiają, że urządzenie wyróżnia się na tle innych w segmencie druku cyfrowego – podkreśla David Sweetnam, dyrektor Keypoint Intelligence EMEA/Asia Research & Lab Services. – Dodatkowo serwer druku Revoria Flow PC11 oferuje najwyższy poziom zarządzania nośnikami oraz płynną integrację wspomaganą doskonałym, prostym w obsłudze interfejsem.

Serwery druku oferowane przez Fujifilm we współpracy z firmą EFI Fiery zaspokajają rozmaite potrzeby w zakresie dużej szybkości, doskonałej jakości druku i prostej obsługi. EFI Fiery PC11 napędza maszynę Revoria Press PC1120, zaś EFI Fiery E11 współpracuje z maszyną Revoria Press E1 – monochromatyczną drukarką produkcyjną do druku na żądanie, zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i biurowych, oferując ulepszoną użyteczność i bezproblemową integrację w środowiskach biznesowych Windows oraz macOS. Oba serwery druku Fiery są wyposażone w stację Fiery Command WorkStation, ze znanym klientom i prostym w obsłudze ujednoliconym interfejsem. Klienci polegają na wiodącej na rynku technologii Fiery, która zapewnia wyjątkową jakość wydruków cyfrowych, jednocześnie zwiększając wydajność produkcji i zyski – mówi Toby Weiss, dyrektor operacyjny działu biznesowego Fiery w firmie EFI. – EFI jest podekscytowane współpracą z Fujifilm i poszerzeniem zasięgu technologii oraz rozwiązań Fiery.

Elastyczność, która robi wrażenie

Jednym z pierwszych użytkowników systemu Revoria jest założona w 1985 roku w Bremie firma Wegner GmbH – kompleksowy producent materiałów reklamowych, świadczący usługi druku cyfrowego broszur, kalendarzy i fotoalbumów na rzecz rosnącej grupy klientów. Jej relacje z firmą Fujifilm sięgają końca lat 90. XX w., kiedy ta po raz pierwszy dostarczyła firmie Wegner sprzęt i płyty CtP. W 2015 roku drukarnia z Bremy zainwestowała we flagowy model Fujifilm Jet Press 720S – atramentową maszynę drukującą w formacie B2, aby zapewnić obsługę rosnącej liczby zleceń druku cyfrowego. W następstwie imponujących wyników, w sierpniu 2019 roku dokonała modernizacji do modelu Jet Press 750S, co przełożyło się na wzrost wydajności, szybkości produkcji i elastyczności. Niedawno firma po raz kolejny poszerzyła swoją rosnącą ofertę, inwestując w maszynę laserową Revoria Press PC1120 od Fujifilm, która została zainstalowana w marcu 2022 roku. Mieliśmy małoformatową maszynę laserową innego producenta, ale nie byliśmy w pełni zadowoleni z osiąganej jakości – wyjaśnia swoją decyzję Henning Rose, dyrektor generalny Wegner GmbH. – Fujifilm przedstawiło nam maszynę Revoria PC1120, która natychmiast zrobiła na nas wrażenie. Uznaliśmy ją za najbardziej elastyczną maszynę laserową na rynku, a także oferującą wyjątkową jakość i stabilność kolorów. Maszyna potrafi niedrogo wykonać dużą ilość wysokiej jakości zleceń na żądanie na szerokiej gamie podłoży, w tym banerów i kopert, co pozwoliło nam zdywersyfikować naszą ofertę. Była to jedyna maszyna, która naszym zdaniem mogła zaoferować taką elastyczność przy minimalnym czasie przestoju. Posiada też dodatkową zdolność drukowania na bardzo grubych podłożach, co często stanowi problem dla innych maszyn o podobnych rozmiarach, umożliwiając nam dotarcie do szerszej grupy klientów. Kolejną kluczową cechą, która przemawiała na jej korzyść, było sześć stacji kolorów, ponieważ potrzebujemy unikatowych kolorów specjalnych, takich jak różowy, a także metalicznego srebra i złota. Używamy tych kolorów i efektów do takich zastosowań jak broszury i wizytówki. Inne platformy wymagały wielu przejść przez maszynę i zamiany kolorów między stacjami, aby uzyskać taki sam rezultat. Te dodatkowe korzyści pozwoliły nam pozyskać nowych klientów i rozwinąć naszą działalność.

ApeosPro dla początkujących

Wydarzenie w Brukseli było miejscem premiery serii ApeosPro C, zbudowanej na platformie nowej generacji, zaprojektowanej w celu umożliwienia firmom drukowania na szerszej gamie podłoży przy doskonałym poziomie jakości. Dzięki technologii hybrydowej seria ta równie dobrze sprawdzi się w biurze korporacyjnym, profesjonalnym środowisku druku do produkcji lekkiej lub w produkcji kreatywnych zastosowań. Klientów ucieszą doskonałe kolory i jakość, szeroka gama obsługiwanych podłoży i nowe potencjalne zastosowania, w tym długie arkusze, a wszystko to bez uszczerbku dla bezpieczeństwa, użyteczności i wydajności.

Seria obejmie trzy modele: model standardowy ApeosPro C750, model premium ApeosPro C810 i model ApeosPro C650, który będzie przystępnym punktem wejścia do druku cyfrowego dla firm o niższych wymaganiach produkcyjnych. Urządzenia te mogą służyć do drukowania ulotek, broszur, katalogów i wielu innych materiałów marketingowych – w tym banerów o długości do 1,3 metra. I mogą to robić szybko, na żądanie, pomagając firmom wykorzystać ograniczone czasowo okazje biznesowe. Równie dobrze sprawdzą się w przypadku poufnych, wysokiej jakości wydruków, których nie można zlecić na zewnątrz (takich jak próbki lub makiety produktów) i będą odpowiednie dla szerokiej gamy rodzajów papieru, w tym papieru lekkiego, kartonu, pocztówek, papieru tłoczonego i kopert.

Jet Press dla zaawansowanych

Podczas Peak Performance Print Experience zaprezentowano także nowy system drukujący Jet Press 750S High Speed, wyposażony w wiele innowacyjnych funkcji i rozwiązań. Zdaniem firmy Fujfilm to obecnie najszybsza, najbardziej wydajna i efektywna kosztowo maszyna drukująca w technologii atramentowej wysokiej jakości w formacie B2 na rynku. Pokazano również najnowsze osiągnięcia w rosnącej gamie rozwiązań Fujifilm dla segmentu etykiet i opakowań. Podczas połączenia na żywo z Japonii odbyła się demonstracja przygotowywanej maszyny do opakowań giętkich Jet Press FP790. Zaprezentował ją Manuel Schrutt, kierownik ds. opakowań na region EMEA. Rozwiązanie wykorzystuje atramenty na bazie wody i jest traktowane jako rozwinięcie zapowiedzi technologii Eucon pokazanej na targach drupa 2016. Opiera się również na doświadczeniu zdobytym w Japonii dzięki poprzedniej maszynie atramentowej – UV Jet Press 540WV. FP790 ma szerokość wstęgi 790 mm i pracuje z prędkością 50 m/min, drukując w trybie CMYK w rozdzielczości 1200x1200 dpi. Maszyna oficjalnie wejdzie do sprzedaży w 2023 roku.  AN