Oasis Flower Plant for Plastic nabywa maszynę Comexi
22 wrz 2022 11:06

Maszyna F2 MB pomoże firmie z Arabii Saudyjskiej zarówno zaoferować bardziej zrównoważone drukowanie, jak i utrzymać bardzo wysoką jakość druku.

Oasis Flower Plant for Plastic, wiodący producent preform PET i zakrętek na butelki w Arabii Saudyjskiej, podpisał umowę nabycia masszyny fleksograficznej Comexi F2 MB; jest to pierwsza wspólna transakcja obu firm. Arabska firma postanowiła oprzeć się na doświadczeniu i technologii Comexi, ponieważ przede wszystkim poszukuje projektów poligraficznych w odniesieniu do potrzeb różnych klientów, zwłaszcza z sektora napojów.

Jest to dla nas niezwykle ważna instalacja - mówi Oriol Rabert, Comexi area manager w tym regionie, który podkreśla: wykazaliśmy, że nasi klienci, dzięki naszej technologii fleksograficznej, mogą osiągnąć identyczne wyniki w zakresie barw specjalnych, jak te uzyskane za pomocą maazyny rotograwiurowej. Projekt ten jest uzupełnieniem innych, które Comexi realizuje w tym regionie i które także obejmują instalację kilku maszyn do druku fleksograficznego.

Zlokalizowany w Al-Kharj, na południe od Rijadu, Oasis rozpoczął działalność w 2012 roku. Od tego czasu firma co roku zwiększała swoje zdolności produkcyjne, aby wyprodukować ponad 5 miliardów sztuk rocznie dla swoich klientów z sektora butelkowania wody i innych branż.

Comexi F2 MB to nie tylko najlepsza maszyna do łączenia krótkich i średnich serii, ale także do zarządzania pełną gamą aplikacji opakowań giętkich. F2 MB posiada wszystkie ergonomiczne rozwiązania rodziny F2. Zawiera rozwiązania GeniusTech, które mają pomóc drukarniom w pokonaniu podstawowych wyzwań, z jakimi obecnie się borykają, a które obejmują między innymi brak wykwalifikowanych operatorów, redukcję długości zadań i zwiększoną liczbę zmiennych zadań. Największą wagę przywiązano do rozwiązań, które skupiają się na zapewnieniu najszybszej zmiany zadania, takich jak GeniusFlow do szybkiego czyszczenia, różnych rozwiązań automatycznego ustawiania, w tym GeniusSet i GeniusReg, skracających czas i minimalizujących odpady, czy GeniusData, które pozwalają na przechowywanie każdego istniejącego parametru zadania, który może być ponownie wykorzystany, skracając w ten sposób rozpoczęcie nowego zadania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Comexi