Nowości od Screen
28 wrz 2022 11:51

Firma Screen opracowała prototypową maszynę atramentową do druku na papierowych opakowaniach giętkich przy użyciu wodnych, bezpiecznych dla żywności atramentów.

W tym tygodniu producent prezentuje prototyp swojego systemu Truepress PAC520P na targach FachPack w Niemczech.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Screen, urządzenie zostało opracowane w odpowiedzi na trendy rynkowe, w tym krótsze czasy realizacji, więcej SKU i, co najważniejsze, wpływ produkcji na środowisko.

Zdaniem japońskiego producenta szybki druk atramentowy będzie miał znacznie mniejszy wpływ na środowisko niż konwencjonalne procesy drukowania ze względu na zdecydowane zmniejszenie zużycia energii i redukcję marnowanych materiałów.

Truepress PAC 520P wykorzystuje nowo opracowane, zastrzeżone atramenty pigmentowe na bazie wody, które są zgodne z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Oczekuje się, że system zapewni zarówno znakomitą jakość druku, jak i bezpieczeństwo przy zachowaniu wyjątkowej wydajności — podkreślają specjaliści firmy Screen.

Podczas targów Screen promuje również swój system druku atramentowego Truepress PAC 830F, przeznaczony do drukowania na elastycznych foliach opakowaniowych, takich jak PET i BOPP, ukierunkowany na produkcję krótkoseryjną na skalę przemysłową.

Maszyna jest w końcowej fazie rozwoju, a kilka pierwszych egzemplarzy ma trafić na rynek w przyszłym roku – dodają przedstawiciele Screen.

Targi FachPack odbywają się w dniach 27-29 września w Norymberdze.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Week

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>