NT­­-ware zwiększa udział w zachodnioeuropejskim rynku  
29 wrz 2022 09:12

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. uznane oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Z najnowszych danych, opublikowanych przez agencję badawczą IDC w raporcie Western Europe Device and Print Management Market Shares, 2021: Preparing for Growing Cloud Adoption(Doc #EUR148684322, lipiec 2022), a dotyczących sytuacji na rynkach Europy Zachodniej w 2021 roku, wynika, że pandemia COVID-19 miała znaczny wpływ na rozwój sektora oprogramowania biznesowego. Jak szacują analitycy, ogólna wartość rynku zmniejszyła się o 4,4 proc. w relacji do 2020 roku.

 Czym jest uniFLOW Online?

Do sukcesu NT-ware znacząca przyczyniła się platforma chmurowa uniFLOW Online. Oprogramowanie znane jest użytkownikom od ponad 6 lat. Każdego roku oprogramowanie oferuje kolejne, coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, wydajnie wspomagające firmy w codziennym zarządzaniu drukiem lub skanowaniem. I właśnie to, jak przekonuje Dariusz Szwed z Canon Polska, stanowi jedną z kluczowych przyczyn sukcesów jego producenta: Nasi klienci szczególnie doceniają opcję My Filling Assist, która potrafi zidentyfikować rodzaj dokumentu, odczytać kluczowe informacje i umieścić je w odpowiednim kontekście, nie zapominając o właściwych metadanych. A wszystko to dostępne w prosty sposób dla użytkownika bez przygotowania informatycznego - wylicza Dariusz Szwed.

Ale nie tylko nowatorskie funkcje mają dla klientów znaczenie: Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejsza dla większości klientów jest prostota wdrożenia. System można błyskawicznie uruchomić w organizacji o dowolnej skali, od niewielkiej firmy po organizacje posiadające biura na kilku kontynentach - mówi ekspert Canon Polska. - Niezwykle istotna jest także intuicyjna obsługa oprogramowania. Rozumiem przez to jednolity interfejs użytkownika na różnych urządzeniach, wykorzystanie platform mobilnych iPhone i Android do obsługi środowiska oraz możliwość zintegrowania oprogramowania z różnymi typami urządzeń, niezależnie od ich producenta – dodaje.

Jak podkreśla Dariusz Szwed, właśnie ta ostatnia cecha warta jest wyraźnego zaznaczenia. Choć oprogramowanie uniFLOW Online w pierwszej kolejności przeznaczone jest do współpracy z drukarkami i skanerami Canon, równie wydajnie może wspomóc posiadaczy urządzeń innych marek. Dlatego jest ono atrakcyjne dla wszystkich naszych partnerów, którzy oferują szeroką gamę rozwiązań także innych producentów. To jedna z przyczyn, dla których dominacja rynkowa uniFLOW Online z roku na rok jest coraz lepiej widoczna – twierdzi ekspert.

Wytyczne dla producentów

IDC podaje udziały firm w rynku w 2021 r.  i opisuje sytuację poszczególnych graczy na rynku oprogramowania do zarządzania drukiem. Ale jego autorzy nie poprzestają wyłącznie na przedstawieniu aktualnych danych. Prezentują też najważniejsze wskazówki dla dostawców tego typu urządzeń i systemów. To między innymi promocja rozwiązań chmurowych, wsparcie przedsiębiorstw w transformacji na hybrydowy model pracy oraz ciągłe poszerzanie portfolio.

To ważne wytyczne. Jako Canon Polska prowadzimy rozliczne kampanie informacyjne oraz wspieramy przedsiębiorców w wyborze optymalnego dla ich firmy rozwiązania – zaznacza Dariusz Szwed.

Wśród wspomnianych przez niego akcji znalazł się między innymi branżowy podcast „Rozmowy o druku”. W jego ramach eksperci Canon Polska oraz zaproszeni goście omawiali takie tematy jak zmieniający się tryb pracy biurowej, technologie ułatwiające cyfrową transformację przedsiębiorstw czy sprawna implementacja wydajnych rozwiązań cybersecurity. Ważne jest też ciągłe poszerzanie oferty, poszukiwanie nowych rozwiązań i wychodzenie naprzeciw aktualnym i przyszłym wyzwaniom. Dlatego w ostatnim czasie znacznie rozwijamy dużo bardziej kompleksowe oprogramowanie, pozwalające nie tylko zarządzać drukiem i skanowaniem dokumentów, ale też całym ich cyklem życia w firmie, wliczając w to wieloletnią cyfrową archiwizację i sprostanie wymogom prawa ochrony danych osobowych. To właśnie tego typu systemy zarządzania informacjami stanowią przyszłość rynku oprogramowania biurowego – podsumowuje ekspert Canon Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

error: Kopiowanie zabronione!
cript>