Sukces Labelexpo Americas 2022
29 wrz 2022 12:20

Ponad 13 000 uczestników zgromadziło się w Centrum Kongresowym Donalda E Stevensa w Rosemont w stanie Illinois - targi Labelexpo Americas 2022 okrzyknięto wyjątkowym sukcesem.

Labelexpo Americas 2022 przyciągnęło 13 569 uczestników z 77 krajów. Warto zauważyć, że uczestnicy spędzili więcej czasu na targach niż w poprzednich latach: średnio 1,8 dnia w 2018 r. w porównaniu do 2,0 dni w tym roku. Wielu uczestników pojawiło się na imprezie po raz pierwszy; byli to zwłaszcza goście z krajów Ameryki Łacińskiej.

Kluczowym tematem na Labelexpo Americas 2022 stała się cyfrowa transformacja branży etykiet. Tematy rozmów i prezentacji skupiły się przede wszystkim na najnowszych osiągnięciach w druku cyfrowym i zdobieniach cyfrowych, a także na zrównoważonym rozwoju i automatyzacji przepływu pracy.

Na targach miało miejsce wiele światowych debiutów maszyn cyfrowych, w tym np. HP Indigo V12, Durst 20in Tau RSCi i Dantex Pico 1200e. W obszarze konwersji kluczowymi tematami były automatyzacja i cyfrowe zastępowanie procesów analogowych, wraz z nowymi liniami maszynowymi różnych firm.

Temat zrównoważonego rozwoju był demonstrowany na całej wystawie. Labelexpo Americas 2022 to także bogaty program edukacyjny, w tym sesje konferencyjne i specjalistyczne warsztaty.

Recenzując targi Haim Levit, starszy wiceprezes i dyrektor generalny HP Industrial Print Business, powiedział: Oferta rozwiązań HP Indigo do produkcji etykiet pozwala coraz większej liczbie konwerterów czerpać korzyści z rosnących zalet druku cyfrowego. Z wydarzenia jasno wynikało, że coraz więcej profesjonalistów z branży chce właśnie to zrobić. W trakcie trwania targów klienci z całego świata podpisali szesnaście listów intencyjnych dotyczących cyfrowej maszyny HP Indigo V12 -  jedenastu potencjalnych nabywców pochodziło z Ameryki Północnej, a pięciu z Europy.

Matt Burton, dyrektor ds. globalnej sprzedaży AB Graphic International, powiedział: Labelexpo Americas było ogromnym sukcesem dla firmy ABG. Zainteresowanie, jakie wzbudziliśmy prezentując ofertę linii wykończeniowych, po kilku latach braku wystaw było naprawdę satysfakcjonujące. Wspaniale było być z powrotem na Labelexpo, spotykając się osobiście z klientami i partnerami. To właśnie te chwile sprawiają, że branża etykiet jest świetnym miejscem pracy.

Steve Lynn, dyrektor ds. etykiet i opakowań w Durst North America, dodał: Labelexpo 2022 było doskonałym wydarzeniem, wszystkim, na co liczył zespół Durst po tym, jak przez kilka lat nie był w stanie zaprezentować naszej firmy i technologii.

Victor Gomez, dyrektor ds. etykiet przemysłowych w Epson America, Inc. powiedział: To była najbardziej udana wystawa Labelexpo Americas, na której byłem. Labelexpo Americas nadal jest najważniejszym branżowym wydarzeniem handlowym w Ameryce Północnej, a także w Ameryce Łacińskiej. Nasze cyfrowe maszyny etykietowe UV SurePress wzbudzały bardzo duże zainteresowanie. Co ważniejsze, wydawało się, że goście przyszli na stoisko z myślą o inwestowaniu. Wyszliśmy z targów ze sprzedanymi urządzeniami i wieloma konkretnymi rozmowami, które spodziewamy się przekuć na kontrakty.

Linnea Keen, prezes TLMI, skomentowała: Labelexpo Americas 2022 było fantastycznym wydarzeniem dla naszego stowarzyszenia i naszych członków. Energia była zaraźliwa. Odwiedzający chętnie uczyli się, nawiązywali kontakty, angażowali się i prowadzili interesy. Po czterech długich latach wirtualnego prowadzenia działalności stało się jasne, że wystawy takie jak Labelexpo mają kluczowe znaczenie dla kondycji naszej dynamicznej branży. TLMI nie może być bardziej dumna ze współpracy z Tarsus Group i Labelexpo w zakresie długo oczekiwanego i pomyślnego powrotu. To było spotkanie, którego wszyscy potrzebowaliśmy!

Tasha Ventimiglia, dyrektor show Labelexpo Americas, skomentowała: Wspaniale było w końcu powitać branżę etykietową z powrotem w Rosemont. Przez trzy dni targów hala targowa tętniła energią, sfinalizowano wiele transakcji, a odwiedzający mieli okazję zobaczyć z bliska nowe maszyny, materiały i sprzęt do przetwarzania opracowany przez dostawców w ciągu ostatnich czterech lat. Z niecierpliwością czekamy na powitanie wystawców i odwiedzających Labelexpo Americas 2024!

Opracowano na podstawie informacji organizatora

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>