Lecta planuje wstrzymać produkcję
10 paź 2022 11:12

Grupa Lecta z siedzibą w Hiszpanii posiada siedem zakładów w Europie: pięć w Hiszpanii oraz papiernie Condat we Francji i Cartiere del Garda we Włoszech. Producent zapowiedział ostatnio wprowadzenie przestojów produkcyjnych, których powodem jest kryzys energetyczny.

W oświadczeniu przedstawiciele Lecta stwierdzili: Obecne otoczenie rynkowe charakteryzuje się bardzo wysokimi kosztami produkcji, w szczególności kosztami energii, oraz słabszym popytem przede wszystkim ze względu na wyczerpywanie zapasów w łańcuchu wartości.

Z tego powodu firma zdecydowała się na tymczasowe przestoje w kilku swoich papierniach. Przestój zostanie zaplanowany w taki sposób, aby utrzymać wysoki poziom usług dla klientów – zapowiada Lecta, nie określając, które papiernie zostaną objęte przestojami.

Lecta produkuje papiery specjalne do etykiet i opakowań giętkich, papier powlekany i niepowlekany do druku wydawniczego i komercyjnego oraz gamę papierów funkcjonalnych w 100 proc. nadających się do recyklingu i biodegradacji.

Roczna zdolność produkcyjna zakładów wchodzących w skład grupy wynosi około 1,7 mln ton. Spółka podała również, że jest pewna swoich perspektyw finansowych prognozowanych na IV kwartał.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Week