Sun Chemical podnosi ceny i dodatkowe opłaty w regionie EMEA
10 paź 2022 09:42

Z uwagi na bezprecedensową inflację na rynku energii i mediów oraz rosnące koszty pracownicze, Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu – z dniem 1 października br. – podwyżki cen, a także dodatkowych opłat związanych z całym portfolio oferowanym w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka). Uwzględnią one sprzedawane na tych rynkach farby (do produkcji opakowań, arkuszowego druku komercyjnego oraz sitodrukowe), lakiery, kleje i pozostałe materiały eksploatacyjne wytwarzane przez firmę.

 Powyższą decyzję Sun Chemical tłumaczy wciąż postępującą, bezprecedensową inflacją, wynikającą z obecnej sytuacji geopolitycznej w Europie. Ma ona – jak podkreśla Sun Chemical – znaczący wpływ na jej wydatki operacyjne, w tym koszty pracownicze i związane z zakupem mediów, odnotowywane w całym łańcuchu dostaw. Sun Chemical stale poszukuje sposobów na zneutralizowanie tych kosztów, jednak skala i tempo ich wzrostu zmuszają firmę do wprowadzania kolejnych korekt cenowych.

Priorytetem dla Sun Chemical pozostaje utrzymanie bieżących dostaw do naszych klientów, pozwalające na kontynuację ich działalności – mówi Mehran Yazdani, president, Global Packaging & Advanced Materials w firmie Sun Chemical.Nasza globalna obecność była bardzo pomocna w kontekście zabezpieczenia dostępności surowców i utrzymania produkcji, jednak koszty z tym związane, jak też koszty niezbędne do kontynuowania procesów wytwórczych i dostaw gotowych produktów do klientów eskalują do poziomu, który zmusza nas do ponownego podniesienia cen i dodatkowych opłat związanych z całym naszym portfolio. Jest to niezbędne, by zapewnić płynne dostawy wysokojakościowych produktów naszym odbiorcom. Sytuacja nie wykazuje póki co oznak stabilizacji, więc w razie potrzeby będziemy na nią w dalszym ciągu reagować. Nie możemy zatem zagwarantować utrzymania obecnych cen w jakichkolwiek ramach czasowych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical