Dni Otwarte Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS 
17 paź 2022 08:50

Atrium Centrum Ploterowe oraz IKONOS zapraszają na Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 26-27.10.2022 w nowopowstałym Laboratorium Druku w Opolu. 

W programie wydarzenia znajdą się między innymi prezentacje i pokazy najnowszych ploterów LED/UV, w tym urządzeń serii Mutoh XPJ-461UF i XPJ-661UF, które są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane wydruki oraz produkcję małoseryjną na zamówienie do zastosowań komercyjnych i przemysłowych. 

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć prezentacje i pokazy najnowszych ploterów eko/żywicznych Mutoh XpertJet 1641SR Pro, o obszarze roboczym 1,6 m i Mutoh XpertJet 1641SR Pro (obszar roboczy 1,3m); prezentacje i pokazy najnowszych ploterów DTF.

DTF Mutoh 628 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do proszku. Jest to produkcyjny zestaw przeznaczony do dużych nakładów. Urządzenie drukuje na folii, którą następnie wgrzewa się w materiały różnego rodzaju, metodą druku pośredniego DTF.

DTF 30 to ploter do produkcji nadruków w technologii DTF, dedykowany szczególnie do pracy z niewielkimi partiami. Idealnie sprawdzi się w druku na koszulkach, znakowaniu odzieży roboczej i technicznej, znakowaniu odzieży sportowej, a nawet obuwia. DTF 30 wyposażony jest w najnowszej generacji, podwójną głowice Epson. Rozdzielczość druku wynosi od 360 do 2880 dpi. Prędkość druku to 3,5m2 CMYK WW, a szerokość zadruku 30 cm

Nie zabraknie też prezentacji i pokazów najnowszych wielkoformatowych ploterów LED/UV. Mutoh PerformanceJet 2508UF to wielkoformatowy flatbed LED-UV o wymiarach 1250 x 2540 mm z ruchomą bramą karetki. Łączy w sobie zestaw zaawansowanych funkcji, które maksymalizują wydajność: 4 wysokowydajne głowice drukujące w technologii „grayscale” (zmienna kropla atramentu), nośniki o grubości do 10 cm i maksymalnej gramaturze 50 kg/m², wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref), system pinów pozycjonujących, a także możliwość rozbudowy do 6 głowic drukujących.

Hybrydowa maszyna EFI Pro 16h została zaprojektowana tak aby zagwarantować konkurencyjny koszt inwestycji i niskie koszty eksploatacji, nie tracąc przy tym na bezkonkurencyjnej jakości druku i szerokim możliwościom zadruku na różnego rodzaju materiałach.

Organizatorzy zapowiadają również prezentacje i pokazy najnowszych ploterów solwentowych. Plotery serii Artemis KM 3200 łączą w sobie kilka zalet, takich jak: niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku oraz stabilność pracy. Powyższe cechy uzyskano dzięki zastosowaniu w nich niezwykle stabilnych, długowiecznych głowic Konica Minolta.

Goście będą mogli zapoznać się też z ploterami sublimacyjnymi Mutoh – m.in. Mutoh XpertJet 1642WR, dzięki którym możliwy jest szybki i precyzyjny zadruk papieru, z którego grafika w procesie termosublimacji przenoszona jest na dowolne podłoże: tkaniny, drewno czy ceramikę uzyskując w efekcie żywe, trwałe i nasycone kolory.

Nie zabraknie też prezentacji i pokazów najnowszych laminatorów i trymerów wielkoformatowych, takich jak Artemis LAM - ekonomiczny laminator, gwarantujący wysoką jakość laminacji przy atrakcyjnej cenie urządzenia.

Neolt XY Matic Trim Plus to zaawansowany, automatyczny trymer pozwalający na rozcinanie elastycznych materiałów (folii, papierów, banerów) na formatki (cięcie z 4 stron). Zaawansowany system optyczny rozpoznaje najpopularniejsze znaczniki cięcia gwarantując wysoką dokładność i prędkość pracy.

Całość uzupełnią pokazy najnowszych rolowych ploterów tnących Summa S One z serii D oraz stołowych ploterów tnących Summa serii F, jak również ploterów laserowych Artemis SF 1390, które dobrze nadają się do cięcia jak i grawerowania w materiałach takich jak: akryl, tworzywa sztuczne, papier, drewno, MDF, sklejka, tkaniny, skóry, szkło, guma itp.

Udział w Dniach Otwartych jest bezpłatny, przy czym na wybrany termin należy się zarejestrować za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej firmy Atrium.

Opracowano na podstawie informacji firm Atrium Centrum Ploterowe.