Naświetlarki Kodak coraz szybsze
21 paź 2022 11:13

Szybkość działania wysokowydajnej naświetlarki KODAK MAGNUS Q800 została ponownie zwiększona dzięki systemowi T-speed Plus. Firma Kodak wprowadziła T-speed, wówczas najszybszy na świecie system CtP 8-up, około dwóch lat temu. Teraz naświetlarka MAGNUS Q800 może drukować płytę co 42,9 sekundy.

Jest to trzecie w ciągu czterech lat ulepszenie prędkości działania wprowadzone dla modelu MAGNUS Q800 firmy Kodak, oferujące ponad 40 proc. wzrost szybkości w stosunku do poprzedniego modelu Z-Speed ​​z 2018 roku. Naświetlarka MAGNUS Q800 może również naświetlać płyty KODAK SONORA XTRA Process Free z nową maksymalną szybkością.

Zmodernizowane urządzenie CtP pomaga drukarniom offsetowym arkuszowym i rolowym w dalszej maksymalizacji wydajności procesów offsetowych. Wszystkie opcje automatyzacji dostępne dla naświetlarki MAGNUS Q800, w tym ładowarka jednopaletowa (SPL), ładowarka wielopaletowa (MPL) i jednostka wielokasetowa (MCU), pracują z nową prędkością. Ze względu na zwiększenie tempa pracy nowej naświetlarki ogromną zaletą jest to, że ładowarka wielopaletowa może pomieścić do 3200 płyt w czterech różnych rozmiarach – dwie palety po 1500 płyt każda i dwie kasety po 100 płyt każda. W przypadku długich czasów pracy bez ręcznej interwencji pomocny jest również wprowadzony niedawno 40 proc. wzrost wydajności systemu usuwania przekładek dla SPL/MPL.

Cieszymy się, że udało nam się uczynić najszybszy na świecie system CtP jeszcze szybszym. Jest to kolejny dowód na to, że firma Kodak nadal wprowadza na rynek rozwiązania, które umożliwiają naszym klientom z branży poligraficznej zwiększenie konkurencyjności i rentowności dzięki większej wydajności i produktywności — skomentował Jeff Zellmer, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i strategii firmy Kodak.

Naświetlarka MAGNUS Q800 z T-Speed ​​Plus jest już dostępna na całym świecie. Naświetlarki tej serii zainstalowane w zakładach klientów mogą zostać zmodernizowane do nowej maksymalnej prędkości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak