Duplo wykonuje krok w kierunku B2
24 paź 2022 10:29

Po fazie testów firma Duplo wprowadza na rynek urządzenie DC20K, multifiniszer stworzony z myślą o zaspokojeniu potrzeb związanych z wykończeniami, jakie zgłaszają użytkownicy maszyn cyfrowych B2.

Duplo wypuściło swoją bigówkę B2 podczas majowego otwarcia Celebration of Print i po udanych testach w drukarni The Imaging Center w Marden (hrabstwo Kent). Teraz drukarnia specjalizująca się w produkcji pocztówek i kart okolicznościowych zdecydowała się na zakup urządzenia.

DC20K rozszerza gamę wielofunkcyjnych maszyn wykończeniowych o druk B2. Maszyna została stworzona w celu połączenia z rosnącą bazą systemów B2 Indigo, ale także z myślą o offsetowym druku arkuszowym i atramentowym.

Arkusz B2 jest identyfikowany za pomocą kodów kreskowych i rozcinany w celu wprowadzenia do standardowego urządzenia DC746 do dalszego cięcia, rozcinania, bigowania i perforacji. To sprawia, że ​​urządzenie nadaje się między innymi do produkcji kartek okolicznościowych drukowanych w krótkich seriach.

The Imaging Center dobrze pasuje do profilu klienta maszyn Duplo. Drukarnia jest wieloletnim użytkownikiem multifiniszerów DC i posiada trzy inne urządzenia do wykańczania kart drukowanych na trzech maszynach Indigo, z których najnowszą jest Indigo 12000. Inwestycja w DC20K pozwala firmie na podjęcie dłuższej pracy i zatrzymanie klientów, którzy w innym przypadku musieliby zdecydować się jednak na druk offsetowy. Pracownicy mogą teraz ładować arkusze do urządzenia bez konieczności gilotynowania podłoży do rozmiaru odpowiedniego dla standardowych bigów gilotynowych.

Dyrektor zarządzający Duplo UK, Martyn Train, mówi: Wybraliśmy The Imaging Center jako beta testera dla naszego nowego systemu ze względu na przepływ pracy i rodzaje wykonywanych w tej drukarni zadań. Wierzyliśmy, że naprawdę możemy pomóc w pozbyciu się wąskich gardeł, obecnych w poprzedniej konfiguracji procesu. Fakt, że kupili pierwszą gotową do produkcji maszynę świadczy o ilości czasu i wysiłku, jaki obie nasze firmy włożyły w projekt, ale także o skuteczności technologii nowego systemu.

Dyrektor operacyjny Centrum Obrazowania, Jess Penfold, mówi: Kiedy kupiliśmy Indigo 12000 do obsługi dłuższych przebiegów, pojawił się efekt domina, który miał wpływ na etap wykończenia. Możemy teraz poradzić sobie z liczbą 20 000 przebiegów, co oznacza, że możemy utrzymać nasze relacje z klientami w miarę ich rozwoju i wzrostów nakładów. Teraz możemy też być konkurencyjni w stosunku do offsetu pod względem ceny i krótszych czasów realizacji zleceń.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Business