Uwolnij wyobraźnię i sięgnij po więcej
31 paź 2022 16:00

„Dare to imagine” – pod takim hasłem firma HP prezentowała nowe możliwości i premierowe rozwiązania podczas zakończonych niedawno targów Printing United w Las Vegas. Wśród nowości największe zainteresowanie wzbudzały rozwiązania oparte na technologii HP Indigo LEP. Goście mieli możliwość poznania funkcjonalności najnowszej wersji cyfrowego systemu HP Indigo 100K oraz premierowej maszyny Latex 2700.

Na targach Printing United w Las Vegas (19-21 października br.) firma HP Indigo przedstawiła najnowsze rozwiązania, w tym nową wersję cyfrowych systemów drukujących HP Indigo 100K, HP Indigo 15K i HP Indigo 6K. Dzięki innowacyjnej technologii LEP, HP Indigo otwiera nowe możliwości biznesowe umożliwiając klientom skuteczną rywalizację rynkową za pomocą wysokiej produktywności opartej na przepływach pracy i dywersyfikacji działalności. Zmodernizowany system HP Indigo 100K ożywia rozwój komercyjny osiągając w 2022 r. rekordowe liczby wydruków formatu B2.

 Jako lider rynku, HP Indigo jest zawsze o krok przed konkurencją inspirując klientów, by odważyli się sięgać po więcej. Biznes klientów Indigo rósł 6 razy szybciej niż sam rynek w 2021 roku i chociaż rok 2022 jeszcze się nie skończył, zdecydowanie możemy uznać, że ten trend trwa nadal. Umożliwiamy naszym klientom podejmowanie odważnych wyzwań – i to jest sens prawdziwego wzrostu – powiedział Noam Zilbershtain, dyrektor generalny HP Indigo.

Portfolio HP Indigo podstawą transformacji

Dwa lata od pomyślnego wprowadzenia na rynek HP Indigo 100K ten słynny ze swojej wydajności cyfrowy system druku w formacie B2 doczekał się ponad 120 instalacji. Indigo 100K należy obecnie do grona liderów transformacji cyfrowej, zapewniając dostawcom usług poligraficznych większą produktywność i wydajność przy jednoczesnym zachowaniu korzyści płynących z druku cyfrowego.

Ponad 50 proc. maszyn HP Indigo 100K było w stanie wyprodukować ponad 100 tys. wydruków w ciągu jednej ośmiogodzinnej zmiany (70 proc. czasu druku netto), niektóre z nich osiągnęły nawet wynik 130 tys. wydruków otrzymanych podczas jednej zmiany. Ten wzrost tempa rozwoju uzupełniają ulepszenia wdrożone w nowej wersji systemu, pokazane w Las Vegas. Wśród nowych funkcjonalności goście targów zobaczyli między innymi piątą stację atramentową dla atramentów przeznaczonych do efektów specjalnych takich jak LLK i atramentów punktowych oraz Auto Pallet System (APR)

zapewniający możliwość ciągłego układania wydruków w stosy.

Anstadt, firma z siedzibą w Pensylwanii zajmująca się usługami marketingowymi, oferuje wydruki na maszynach HP Indigo. Przeznaczenie materiałów reklamowych to zazwyczaj obsługa handlu elektronicznego, przesyłki reklamowe, oznakowania i ekspozytory.

Matt Doran, prezes i dyrektor generalny Anstadt, powiedział: Wcześniej korzystaliśmy z offsetu; teraz dzięki naszemu portfolio technologii HP Indigo, w tym HP Indigo 100K, 15K i 7900 możemy skutecznie cyfrowo wytwarzać wszystkie podstawowe kategorie produktów w Anstadt. Używamy tylko jednej maszyny offsetowej i jesteśmy na progu pełnej realizacji naszej wizji bycia całkowicie cyfrową, wysoce zautomatyzowaną drukarnią przyszłości, co zapewni nam produktywność i wszechstronność.

Najnowsza wersja serii 4. systemów cyfrowych B2 o zwiększonej wszechstronności to rozwiązanie dostosowane do oczekiwań drukarń komercyjnych, które chcą rozwijać swoją działalność. HP Indigo 15K oferuje wszechstronność dzięki najszerszemu zestawowi atramentów (seria 15 różnych atramentów HP Indigo ElectroInks) w branży. Liczba instalacji jest imponująca – 1200 maszyn serii 4. działa obecnie w ponad 70 krajach na całym świecie, z czego ponad 70 proc. klientów wykorzystuje unikalne możliwości maszyn do tworzenia nowych aplikacji o wysokiej wartości dodanej, rozwijając kolejne możliwości biznesowe.

Drukarnie komercyjne identyfikują możliwości rozwoju w zakresie dywersyfikacji, poszerzając portfolio o etykiety i opakowania. Podczas zakończonych niedawno targów firma HP zaprezentowała także cyfrową maszynę drukującą HP Indigo 6K. Zdaniem producenta urządzenie można nazwać podstawą cyfrowego rynku etykiet.

Z ponad 2000 aktywnych instalacji na całym świecie cyfrowy system HP Indigo 6K jest jednym z wiodących rozwiązań do druku wąskowstęgowego używanych do produkcji etykiet i opakowań. Maszyna zapewnia wysoką wydajność, wszechstronność i inteligentną automatyzację kolorów, przy jednoczesnej oszczędności 80-90 proc. nośników w porównaniu z technologią fleksograficzną. Jak podaje producent – ponad 1400 przetwórców etykiet na całym świecie posiada co najmniej jedną maszynę cyfrową HP Indigo 6K.

Wysokowydajne drukowanie z myślą o zrównoważonym rozwoju

Urządzenia serii HP Latex 2700 o szerokości druku 3,2 m przenoszą wydajność produkcji na wyższy poziom, oferując żywe kolory przy prędkości do 89 m2/h. Ich ważną cechą są symetryczne podwójne głowice drukujące, wyposażone w funkcję automatycznego czyszczenia. Użytkownicy mogą wykonywać z dużą prędkością wysokomarżowe zadania z o 30 proc. szerszym gamutem, zachowując efekt połysku w różnych zastosowaniach związanych z oznakowaniem i dekoracjami – w tym w druku na cienkich foliach, winylach i papierze.

Dzięki inwestycji w maszynę HP Latex 2700 zwiększone możliwości białego atramentu pozwalają pracować nad wieloma nowymi warstwami i wykończeniami – mówi John Mark Watson, dyrektor generalny firmy John Mark Ltd. i dodaje: Jesteśmy zadowoleni z opinii użytkowników, które otrzymujemy. Nowy biały atrament przenosi cyfrowe drukowanie tapet w zupełnie inny wymiar produkcji. Widzimy, że w dłuższej perspektywie doprowadzi to do nowego trendu w projektowaniu i przyspieszy oferowanie wysokiej jakości oklein ściennych z nadrukiem cyfrowym. Maszyny i atramenty dostarczane przez HP są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale są również liderami na rynku, co daje nam przewagę nad konkurencją.

Zdaniem producenta urządzenia drukujące HP Latex 2700W oferują najbielszy biały atrament dostępny na rynku, przeznaczony do drukowania z prędkością do 54 m2/h, co umożliwia dostawcom usług druku realizację wysokiej marży w przypadku kolorowych i przezroczystych nośników. Automatyczna recyrkulacja atramentu i białe głowice drukujące, które można przechowywać w obrotowej komorze offline, pozwalają na znaczne oszczędności materiałowe.

Oferta obejmuje też wkłady HP Eco-Carton, czyli kartonowe wkłady atramentowe, które ograniczają zużycie plastiku. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu pojemników kartonowych pochodzących w 100 proc. z recyklingu i nadających się do ponownego odzyskania. W produkcji wykorzystywane są też tworzywa sztuczne z zamkniętego procesu recyklingu HP, w tym otrzymywane z butelek po napojach.

Aby osiągnąć wyższe marże, dostawcy zawsze stawiają na wzrost wydajności i technologię, która pozwala im powiedzieć „tak” większej liczbie zadań – powiedział Daniel Martinez, dyrektor generalny HP Large Format i dodał: Nasza najnowsza oferta ma to umożliwić. Rodzina HP Latex 2700 zapewnia wyższą jakość druku, szybkość i możliwości białego atramentu, które zadziwią klientów. Tymczasem nowe profesjonalne plany usług drukowania gwarantują dostawcom szereg sposobów zarządzania usprawniając przepływ pracy i maksymalizując potencjał ich działalności.

Uwolnij wzrost wydajności dzięki HP Professional Print Service Plans

Oprócz maszyn drukujących firma HP Indigo zaprezentowała w Las Vegas szeroką gamę rozwiązań przeznaczonych m.in. do monitorowania i zarządzania produkcją, automatyzacji przepływu pracy, dopasowywania kolorów czy drukowania zmiennych danych (VDP). Goście odwiedzający targi mieli okazję zapoznać się z PrintOS, systemem operacyjnym HP do druku produkcyjnego, który ma obecnie ponad 21 000 użytkowników – co odzwierciedla wzrost sprzedaży tego rozwiązania o 25 proc. rok do roku.

Plany zostały opracowane z myślą o zapewnieniu sprawności biznesowej, maksymalizacji czasu pracy i wydajności oraz zapewnieniu możliwości uczenia się i wsparcia. Docelowo użytkownicy są w stanie sprostać wysokim wymaganiom rynku, zoptymalizować procesy pracy i rozwijać działalność poprzez dostarczanie innowacyjnych aplikacji.

Nabywcy mają do wyboru dwa plany usług – Basic i Plus, z których każdy zawiera portfolio usług i rozwiązań programowych dostosowanych do potrzeb biznesowych. Nowe funkcje obejmują między innymi:
Print Beat Live Production – funkcjonalność dającą użytkownikom pojedynczy podgląd wszystkich zadań w czasie rzeczywistym w wielu lokalizacjach, co jest pomocne w monitorowaniu pracy, przewidywaniu problemów i oszczędzaniu czasu;
Print Beat Jobs API – umożliwiające udostępnianie danych pochodzących z maszyny zewnętrznym systemom ERP/MIS firm. API ułatwia monitorowanie zarówno urządzenia HP, jak i sprzętu firm innych niż HP, automatyzuje procesy oraz łączy je z danymi operacyjnymi;
HP Learn – cyfrową platformę edukacyjną z modułami szkoleniowymi (płatnymi w zależności od wybranego planu usług), umożliwiającą podnoszenie umiejętności;
ulepszone centrum serwisowe HP – oferujące proaktywne rozwiązywanie problemów w celu wydłużenia czasu pracy bez przestojów, w tym inteligentną diagnostykę, która ostrzega przedstawiciela serwisu, gdy konieczne jest podjęcie działania.

Ostatnie innowacje zastosowane w usługach typu HP xRServices czy Remote Assist umożliwią klientom samodzielną konserwację urządzeń zapewniając większą autonomię i redukując czas przestoju maszyn.

Na podstawie materiałów firmy HP opracowała BZ