Cocoa Canopy wdraża opakowania z folii NatureFlex
8 lis 2022 13:35

Uwzględnienie zrównoważonego rozwoju i pochodzenia w procesie budowania marki jest kluczem do zmian wprowadzanych przez producenta luksusowej czekolady pitnej Cocoa Canopy z pomocą dostawcy opakowań kompostowalnych Futamura.

Konsekwentny rozwój sprawił, że firma przeszła od ręcznego pakowania swoich produktów w torebki foliowe i sprzedawania ich na jarmarkach z żywnością i upominkami do folii nowego typu i zautomatyzowanej linii pakującej, która nieprzerwanie pakuje produkty, zapewniając gotowość do zaopatrywania półek supermarketów. 

Będąc jednym z pierwszych użytkowników NatureFlex – folii celulozowej produkowanej przez firmę Futamura – Cocoa Canopy poprzez ukierunkowane na przyszłość myślenie jest zauważana na konkurencyjnym rynku. Kiedy firma prowadziła rozmowy z Waitrose na temat przyszłego wprowadzenia swoich produktów do ich asortymentu, przedstawiciele tego wiodącego supermarketu byli bardzo podekscytowani odkrywczym podejściem Cocoa Canopy do alternatywnych sposobów pakowania względem konwencjonalnych opakowań z tworzyw sztucznych.

Folia NatureFlex zachowuje się inaczej niż konwencjonalne tworzywa sztuczne, więc aby mieć pewność, że maszyny pakujące firmy specjalizującej się w produkcji czekolady będą zgodne z nowym materiałem, ściśle współpracowała ona ze swoimi dostawcami. Dzięki pracy firmy Ably oraz inżynierów zarówno z firmy Futamura, jak i z firmy BW Flexibles zajmującej się produkcją maszyn do pakowania udało się znaleźć rozwiązanie, które umożliwiło Cocoa Canopy rozpoczęcie szybkiej produkcji i zaspokojenie popytu ze strony rosnącej grupy klientów.

Firma Futamura z siedzibą w Wigton w Kumbrii dostarcza odnawialne i kompostowalne folie dla sektora spożywczego. Działania firmy Futamura na rzecz zrównoważonego rozwoju doskonale współgrają z działaniami Cocoa Canopy – ziarna kakaowe tej marki pochodzą ze zrównoważonych społeczności rolniczych, a ponadto wspiera ona program Rainforest Alliance.

Cocoa Canopy jest jedyną brytyjską firmą produkującą czekoladę pitną, która oferuje spreparowane kulki czekoladowe przeznaczone do roztopienia w mleku lub wodzie w celu przygotowania w domu luksusowej gorącej czekolady, którą można delektować się w dowolnym miejscu i którą można pić zarówno na gorąco, jak i z lodem. Marka ta znajduje się w doskonałej pozycji, aby wykorzystać wzrost w kategorii gorącej czekolady premium, który został pobudzony przez rosnące zainteresowanie stacjami gorącej czekolady oraz szeroki wybór łatwych w użyciu urządzeń do przygotowywania gorącej czekolady.

Firma niedawno zmieniła wizerunek, prezentując swoje wartości na wszystkich poziomach: produkt, opakowanie i marketing – wszystko zaprojektowane tak, aby odzwierciedlać etos firmy i pochodzenie produktu. Partnerstwo z firmą Futamura pomoże Cocoa Canopy osiągnąć cele związane z ekspansją – konieczne było zbadanie nowych, zautomatyzowanych możliwości pakowania, ponieważ kontakty w USA (choć Wielka Brytania pozostaje kluczowym rynkiem zbytu firmy) donoszą, że tamtejsi klienci coraz bardziej przywiązują wagę do odnawialnych i zrównoważonych opakowań.

Emma Wilson, kierownik ds. rozwoju firmy Cocoa Canopy dodaje: W zrównoważonym rozwoju chodzi o podróż, a nie cel. W Cocoa Canopy zawsze chodziło o pochodzenie, ale dopóki nie odświeżyliśmy naszej marki, nie mówiło się o tym i nie było tego widać na opakowaniu. Dbanie o planetę to nie tylko interes – chcę pracować dla pionierskiej firmy, z której moje wnuki będą mogły być dumne.

Dyrektor zarządzający Nav Notay podsumowuje: Firma Futamura zapewniła nam wsparcie podczas naszej podróży. Zwłaszcza podczas poszukiwania rozwiązania w zakresie maszyn pakujących – była z nami na każdym kroku, współpracując z inżynierami, aby doprowadzić nas dokładnie do celu.

Kierownik ds. sprzedaży i marketingu w firmie Futamura, Andy Sweetman, stwierdza: Bardzo się cieszymy, że nasze folie NatureFlex stały się częścią rozwiązania pakującego Cocoa Canopy, dopełniając wartości etyczne tej firmy. Folie te nie tylko są produkowane z łatwo odnawialnej celulozy, która jest pozyskiwana z odpowiedzialnie zarządzanych plantacji, lecz również są w pełni certyfikowane do domowego i przemysłowego kompostowania po użyciu.

Dla stawiających swoje pierwsze kroki lub małych firm folia NatureFlex jest idealnym rozwiązaniem, które zapewnia niezawodność, elastyczność i stabilność na półce. Firma Futamura dysponuje wiedzą i wykazuje zaangażowanie w udzielaniu pomocy firmom w zakresie rozwoju, wspierając takie wybory dotyczące opakowań, które są zrównoważone i odpowiedzialne.

Opracowano na podstawie informacji firmy Futamura