Smurfit Kappa ogranicza zużycie energii i emisje CO2
16 lis 2022 12:16

W procesie produkcji papieru suszenie papieru jest etapem najbardziej energochłonnym. Irlandzka grupa Smurfit Kappa, która przyjęła za cel zmniejszenie o 55 proc. swoich emisji CO2 pochodzących z paliw kopalnych do roku 2030, wyposażyła papiernię Townsend Hook zlokalizowaną w Wielkiej Brytanii w nowy system suszenia, który umożliwia redukcję zużycia energii i emisji CO2.

Wdrożony we współpracy z wieloma partnerami, proces ten pozwala zmniejszyć o 6 proc. zużycie energii z pary i o 5 proc. emisje CO2 angielskiej papierni.

David Upton, dyrektor generalny dywizji Paper, Smurfit Kappa UK, stwierdził w komunikacie: Nowy proces suszenia pozwolił nam znacząco zredukować zużycie energii w zakładzie. W obliczu wciąż rosnących kosztów energii i zmienności rynku ta technologia pomoże nam ograniczyć koszty i wykonać kolejny krok w drodze do realizacji naszego celu: zerowej emisji netto.

Grupa, która posiada 355 zakładów na całym świecie, testuje także tę metodę w odniesieniu do innych etapów procesu produkcyjnego i ma nadzieję uzyskać pozytywne rezultaty.

Opracowano na podstawie graphiline.com

error: Kopiowanie zabronione!
cript>