Kodak odnotowuje wzrost sprzedaży
17 lis 2022 08:00

Firma Kodak, która odczuwała presję rynkową wynikającą ze spadku przychodów ze sprzedaży produktów Sonora i Prosper, poinformowała o dobrych wynikach finansowych.

Kodak zwiększył przychody w trzecim kwartale – kwartał letni przyniósł przychody w wysokości 289 mln USD, nieco powyżej 287 mln USD uzyskanych w tym samym okresie w 2021 r. Wolumeny sprzedaży kluczowych płyt Sonora były o 10 proc. niższe, a przychody z marki Prosper spadły o 11 proc., co wskazuje, że klienci doświadczają spadku obrotów, jednak czwarty kwartał, najbardziej pracowity w roku, powinien przynieść odbicie wyniku.

Tradycyjny sektor poligraficzny pozostaje największym w portfolio, generując przychody w wysokości 169 mln USD, natomiast przychody ze sprzedaży rozwiązań cyfrowych w trzecim kwartale wyniosły 55 mln USD. W kategorii materiałów zaawansowanych przychody, które w trzecim kwartale ubiegłego roku wyniosły 55 milionów funtów wzrosły w tym roku do 58 milionów dolarów.

Druk cyfrowy to przyszłość firmy Kodak. Nowa, szybka maszyna Prosper 7000 i zamiennik offsetowej maszyny atramentowej Ultra 520 zwiększą swoją wartość, uważa dyrektor generalny - Jim Continenza. W prezentacji dla analityków powiedział: Przełomowe produkty, takie jak te, pomogły nam doprowadzić druk cyfrowy do punktu krytycznego, w którym należy go traktować jako uzupełnienie tradycyjnego druku. Mówiąc inaczej, optymalne rozwiązanie nie jest ani cyfrowe, ani tradycyjne. Obie technologie muszą ze sobą współpracować i powinny wzajemnie ograniczać ryzyko oraz zapewniać przedsiębiorcom dodatkową elastyczność w zakresie rentowności. Kolejnym kluczowym czynnikiem związanym z drukiem cyfrowym jest ślad węglowy. Jeśli spojrzysz na tradycyjny druk, ilość chemikaliów, czy transport aluminium, ślad węglowy jest dość duży w porównaniu z drukiem cyfrowym.

Łańcuch dostaw płyt drukarskich nie stanowi jeszcze problemu dla drukarń, chociaż wydobycie, wytapianie i obróbka aluminium wymagają ogromnych nakładów energii, jeszcze przed transportem do drukarń i obróbką konwencjonalnych płyt. W porównaniu z tym wpływ atramentu używanego do maszyn atramentowych i składającego się głównie z wody, jest minimalny. Ponieważ drukarnie odczuwają presję, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, wydaje się, że druk cyfrowy stanie się dla nich bardziej atrakcyjny.

Firma odnotowała niewielką poprawę EBITDA , która wzrosła do poziomu 7 mln USD z 6 mln USD. Continenza identyfikuje utrzymujące się zakłócenia w łańcuchu dostaw, zwiększone koszty materiałów, energii i pracy jako wyzwania, którym trzeba stawić czoła i wobec których podejmuje działania, aby się przygotować. Ten ciągły wzrost odzwierciedla doświadczenie naszego zespołu zarządzającego operującego w trudnych środowiskach biznesowych oraz zaangażowanie w znajdowaniu sposobów na stawianie naszych klientów na pierwszym miejscu pomimo ciągłych wyzwań związanych z inflacją i łańcuchem dostaw – dodaje.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na portalu Print Business

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>