Kodak i HP będą rywalizowały w Lucernie
18 sty 2023 09:28

Podczas nadchodzącego wydarzenia Hunkeler Innovationdays firmy Kodak i HP zaprezentują swoje najnowsze systemy drukujące, chcąc przekonać drukarnie offsetowe do zainwestowania w maszyny atramentowe.

Stoiska firm Kodak i HP staną niemal obok siebie w szwajcarskim centrum konferencyjnym. Zwiedzający z pewnością porównają Kodak Prosper Ultra 520, który debiutuje na wystawie w Lucernie, z systemem do druku atramentowego HP Advantage 2200, który został wprowadzony na rynek pod koniec ubiegłego roku i teraz po raz pierwszy trafia do Europy.

Obie maszyny obsługują konwencjonalny papier o szerokości 520 mm, obie też wpisują się w trend cyfrowo-offsetowej transformacji.  Ta para innowacyjnych urządzeń zmierzy się także z innymi konkurentami takimi jak ProStream firmy Canon, Pro VC70000E oferowanym przez Ricoh i 520 HD prezentowanym przez Screen. Wszyscy producenci zajmą stoiska w hali 2 centrum wystawienniczego, prezentując swoje maszyny na żywo.

Dla firmy Kodak oznacza to publikację łączącą treści z czasopism i materiałów marketingowych w różnych kombinacjach, co wymaga wysokiej jakości zdjęć, starannego pokrycia atramentem i użycia powlekanego papieru offsetowego. System będzie drukował z prędkością 150 m/min w rozdzielczości 1800x600 dpi.

Natomiast HP PageWide Advantage osiągnie tę prędkość, przy czym w przypadku druku w najwyższej jakości tempo pracy spadnie do 100 m/min. Osiągnięcie takiej wydajności jest możliwe dzięki wyposażeniu tej wersji urządzenia w trzy sekcje suszące. Konfiguracja, w której maszyna będzie prezentowana na Hunkeler Innovationdays, nie jest jeszcze znana.

Wydarzenie odbywające się w Lucernie jest uważane za idealną platformę dla obu technologii – ciągłego druku atramentowego dla firmy Kodak i druku na żądanie w przypadku HP – aby przyciągnąć uwagę przedstawicieli drukarń komercyjnych. Obaj producenci dążą do pokonania oferty firmy Canon, obecnie wiodącego dostawcy ciągłego druku atramentowego.

Dyrektor generalny firmy Kodak, Jim Continenza, który weźmie udział w wydarzeniu, mówi: Ta przełomowa maszyna atramentowa ułatwia drukarniom przejście z produkcji offsetowej na cyfrową dzięki swojej jakości, produktywności i możliwościom zastosowania.

Kodak planuje zaoferować uczestnikom targów szeroką gamę próbek wydrukowanych na maszynach Prosper Ultra i Prosper 7000 Turbo. Drugi z systemów może pracować z prędkością 410 m/min w rozdzielczości odpowiedniej dla gazet i niektórych zastosowań związanych z wydawaniem książek.

Goście wydarzenia będą mogli także zapoznać się z przykładami prac zrealizowanych na systemach firmy Ricoh. Jednak w tym roku producent nie zapowiedział demonstracji na żywo swojej maszyny arkuszowej Z75 B2.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Business