International Paper zainwestuje w modernizację papierni
24 sty 2023 13:10

Firma International Paper ogłosiła niedawno formalne plany zainwestowania około 103 milionów dolarów w modernizację zakładu zlokalizowanego w Cedar Rapids w stanie Iowa. Budowa ma się rozpocząć w drugim kwartale tego roku i zakończyć się w roku 2025.

Efektem projektu będzie dodanie nowych stanowisk, co zwiększy całkowite zatrudnienie w papierni do 247 osób. Ponadto zostanie utworzonych około 100 nowych stanowisk w ramach prowadzonych prac modernizacyjnych.  

Gratulacje dla członków zespołu Cedar River Mill. Ta inwestycja jest bezpośrednim odzwierciedleniem ciężkiej pracy i poświęcenia dla naszych klientów oraz pokazuje zaangażowanie firmy na rzecz społeczności i działalności w zakresie opakowań przemysłowych — powiedział Jay Royalty, starszy wiceprezes ds. tektury opakowaniowej w firmie International Paper. - Dziękuję również miastu Cedar Rapids i stanowi Iowa za wsparcie i współpracę podczas faz planowania tego projektu.

IP jest zaangażowany w realizację planów rozwoju obejmujących okres do roku 2030, w tym ograniczenia o 35 proc. emisji gazów cieplarnianych. Cel ten jest weryfikowany przez Science Based Target Initiative. W wyniku inwestycji emisja gazów zostałaby bezpośrednio zmniejszona o około 25 proc. za sprawą wymiany węglowych generatorów pary w ramach realizowanego projektu.

Kiedy na początku lat 90. ogłoszono powstanie papierni, panowało ogromne podekscytowanie. Prawie 30 lat później zaangażowanie International Paper w papiery do recyklingu jest kontynuowane dzięki ostatniej inwestycji o wartości 100 milionów dolarów plus — powiedział Ron Corbett, wiceprezes ds. rozwoju gospodarczego w Cedar Rapids Metro Economic Alliance.

Opracowano na podstawie informacji portalu Pulpa Paper News

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>