Fiery oddziela się od EFI
26 sty 2023 11:40

Firma Electronics For Imaging, Inc. (EFI), będąca spółką należącą do Siris Capital Group LLC, wydzieliła ze swojej struktury jednostkę biznesową Fiery. Fiery, która stała się niezależną firmą, pozostanie w całości własnością spółki Siris. Na stanowisko dyrektora generalnego EFI powołano Franka Pennisi.

Jako oddzielne firmy EFI i Fiery będą miały odrębne obszary strategicznego działania, które mają umożliwić lepszą obsługę klientów i długoterminowy rozwój. EFI będzie koncentrować się na przemysłowym druku atramentowym, podczas gdy Fiery pozostanie dostawcą cyfrowego interfejsu użytkownika (DFE). Jeff Jacobson, posiadający 35-letnie doświadczenie w sektorze cyfrowego przetwarzania obrazu, który przewodził EFI jako dyrektor generalny po jej przejęciu przez Siris w 2019 r., obejmie stanowisko prezesa wykonawczego obu firm.

Ta reorganizacja zapewnia zarówno EFI, która obecnie koncentruje się wyłącznie na cyfrowym druku atramentowym do zastosowań przemysłowych, jak i Fiery, wiodącemu światowemu dostawcy DFE, mocną pozycję na niezależnych rynkach, przy jednoczesnym utrzymaniu bliskiej współpracy, która przyczyniła się do sukcesu każdej z firm. Cyfrowe obrazowanie nie byłoby w miejscu, w którym znajduje się obecnie, bez Fiery. Działając jako samodzielna firma, jeszcze bardziej wzmocnimy wiodącą pozycję Fiery skupiając się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań DFE. Żadna firma w branży nie może dorównać EFI swoim portfelem produktowym przemysłowych maszyn atramentowych. Nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału wzrostu firmy kierowanej przez Franka — powiedział Jeff Jacobson, prezes wykonawczy EFI i Fiery.

Zgodnie z nowymi ustaleniami EFI będzie koncentrować się na transformacji z technologii analogowej na cyfrową w zakresie przemysłowego druku atramentowego, wykorzystywanego na rynkach: opakowań, tektury falistej, grafiki ekspozycyjnej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracyjnych.

Frank Pennisi przychodzi do EFI z firmy Orora Packaging Solutions będącej jednym z wiodących dostawców niestandardowych rozwiązań w zakresie opakowań, głównie z tektury falistej. Zarządzając spółką Orora Packaging Solutions jako jej prezes i dyrektor generalny, Pennisi pozostawał klientem EFI i zarazem użytkownikiem jednoprzebiegowego, superszybkiego systemu drukującego w technologii atramentowej – EFI Nozomi.

Doświadczenie Franka Pennisi w zakresie wykorzystywania rozwiązań EFI wynika również ze współpracy z siostrzaną firmą Orora Visual — dostawcą grafiki ekspozycyjnej, który jest jednym z największych użytkowników w Ameryce Północnej systemów EFI VUTEk i przemysłowych maszyn cyfrowych do tekstyliów EFI Reggiani. Wcześniej Pennisi spędził dwie dekady na stanowiskach kierowniczych w firmach FLIR Systems (obecnie Teledyne FLIR), Honeywell i GE.

Jako były klient wiem, że portfolio cyfrowych przemysłowych maszyn atramentowych firmy EFI nie ma sobie równych w branży — powiedział Pennisi i dodał: Asortyment sprzętu, atramentów i inteligentnych usług firmy umożliwia zaspokojenie najbardziej krytycznych potrzeb klientów. Jestem podekscytowany dołączeniem do EFI w tym kluczowym momencie, gdy branża przechodzi na cyfrowy druk atramentowy.

Cieszę się, że Frank podziela nasz entuzjazm co do możliwości EFI jako lidera przemysłowego druku atramentowego i wniesie do firmy wyjątkową perspektywę klienta — powiedział Tyler Sipprelle, partner w Siris i wyjaśnił: Przywództwo Jeffa było kluczowe od czasu przejęcia EFI przez Siris, w pierwszym okresie transformacji i pokonywaniu wyzwań związanych z pandemią COVID – obecnie Jeff nadal będzie odgrywał kluczową rolę jako prezes wykonawczy. Jestem przekonany, że dzięki Frankowi, Jeffowi i wszystkim zaangażowanym i pełnym pasji członkom zespołu EFI mamy najlepszą możliwą organizację do dalszego przekształcania branży obrazowania przemysłowego.

Fiery - niezależna firma napędzająca innowacje w druku cyfrowym

Jako niezależna firma Fiery będzie nadal dostarczać technologię DFE do produkcji cyfrowej i druku przemysłowego. Toby Weiss, wieloletni dyrektor operacyjny i dyrektor generalny Fiery, będzie w dalszym ciągu kierował jej działalnością jako dyrektor generalny.

Fiery będzie koncentrować się na ścisłej współpracy z naszymi partnerami OEM, w tym z działem EFI Inkjet, w celu dalszego rozwoju najnowocześniejszych technologii, które napędzają nową generację automatyzacji w druku cyfrowym — powiedział Toby Weiss. - Z niecierpliwością czekamy na przyspieszenie funkcjonowania jako samodzielna firma, w tym rozszerzenia portfolio produktów, wprowadzenia światowej klasy algorytmów kolorów i rozwijania zaawansowanej technologii – dodał.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI