Nowy współdyrektor w Koenig & Bauer Coding
30 sty 2023 09:18

Z początkiem 2023 r. dr Stefan Balling został mianowany na stanowisko nowego współdyrektora zarządzającego w firmie Koenig & Bauer Coding i wraz z Germanem Stuisem tworzy obecnie duet kierujący tą firmą. W tej roli zastąpił Olivera Vollanda, który zmarł niespodziewanie w kwietniu 2022 roku.

Jako specjalista w zakresie inżynierii elektrycznej dr Balling od 2011 roku zajmował wiele stanowisk kierowniczych w obszarze kodowania przemysłowego i zdobył bogate doświadczenie branżowe. W Koenig & Bauer Coding pracuje od kwietnia 2016 roku, gdzie w krótkim czasie przejął obowiązki wiceprezesa odpowiedzialnego za rozwój produktu. Ten zakres kompetencji został w późniejszym czasie rozszerzony o operacje montażowe. W ostatnich kilku latach dr Balling był motorem ciągłej optymalizacji procesów produkcyjnych i wykazał się szczególną sprawnością w kierowaniu i rozwoju pracowników. Wspólnie z Oliverem Vollandem opracował wiele kluczowych rozwiązań technologicznych.

Dwóch profesjonalistów – jeden zespół

Wraz z powołaniem dr. Ballinga na stanowisko współdyrektora zarządzającego Koenig & Bauer Coding zapewniliśmy sobie usługi doświadczonego i niezawodnego współpracownika, który doskonale rozumie nasze struktury korporacyjne - mówi German Stuis. - Stały wzrost i dynamiczny rozwój wpłynęły na rozszerzenie zakresu zadań kierowniczych. Ze swoim specyficznym wykształceniem dr Balling okaże się ogromnym atutem dla zespołu zarządzającego. Obszary, które tworzą centrum jego nowych obowiązków, to operacje, rozwój produktów i IT.

Następca Olivera Vollanda

Nominacja dr. Stefana Ballinga pomoże wypełnić lukę, jaka powstała w firmie Koenig & Bauer Coding po niespodziewanej śmierci Olivera Vollanda w kwietniu 2022 roku. Oliver Volland swoim motywacyjnym duchem i innowacyjnymi pomysłami przez ponad 14 lat kształtował stały rozwój i modernizację firmy Koenig & Bauer Coding - najpierw jako szef sprzedaży, później jako dyrektor zarządzający. To pod jego kierownictwem przedsiębiorstwo ustanowiło swoją ugruntowaną w międzyczasie zasadę przewodnią: „Kodowanie oznacza zaufanie”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer