Screen wdraża technologię Konica Minolta Sensing
31 sty 2023 09:21

Firma Screen wdraża innowacyjne rozwiązania technologiczne marki Konica Minolta Sensing, aby udoskonalić proces kalibracji swoich atramentowych systemów drukujących.

Screen wykorzystuje technologię Konica Minolta Sensing, aby skrócić czas potrzebny do tworzenia profili papieru na swoich systemach atramentowych Truepress Jet 520HD w wersji z ciągłym podawaniem.

Decyzja o współpracy z firmą Konica Minolta oznacza, że Screen zmieni dostawcę spektrofotometru na Myiro, technologię automatycznej kalibracji kolorów KM. Spektrofotometr z automatycznym skanowaniem łączy w sobie sprzęt KM Sensing i oprogramowanie Screen, aby zapewnić bliższą integrację między skanowaniem w celu tworzenia profili kolorów a samą maszyną. Wcześniej były to oddzielne operacje, co przy wielu dostępnych ustawieniach dla różnych rozdzielczości i szybkości pracy w wersjach dla każdego rodzaju papieru sprawia, że budowanie profili jest procesem długotrwałym.

Jak mówią przedstawiciele Screen, kooperacja z firmą Konica Minolta powinna spowodować skrócenie czasu z 90-120 minut dla każdego profilu do 30-45 minut. Producent spodziewa się entuzjastycznego przyjęcia tej innowacji przez potencjalnych klientów, szczególnie z branży druku komercyjnego, gdzie szczegółowa kalibracja może zostać pominięta ze względu na czasochłonność. Zautomatyzowana łączność między zarządzaniem kolorami a maszyną wyeliminuje również błędy, które mogą zostać spowodowane przez ręczne wprowadzanie odczytów.

Kalibracja i profilowanie będą zgodne ze standardami Fogra PSD, G7 i ISO 12647. Dyrektor marketingu Screen Europe, Taishi Motoshige, mówi: Dużą różnicą w stosunku do naszego poprzedniego systemu będzie standardowa wbudowana kontrola jakości, zgodna z normami branżowymi, ponieważ to jest dokładnie to, czego nasi klienci używają na co dzień.

Dzięki spektrofotometrowi klienci wykryją różnice w kolorach, zanim ludzkie oko je dostrzeże, wcześniej i bardziej szczegółowo. Oprogramowanie Myiro samo wykrywa miejsce, w którym spektrofotometr ma dokonywać pomiarów. Ten poziom zarządzania jakością i automatycznego rozpoznawania sprawia, że Myiro jest obecnie jedną z najdokładniejszych technologii pomiarowych na rynku.

Konica Minolta wdrożyła nową technologię w maszynach arkuszowych i atramentowych KM1E. Producent zobowiązał się do dostarczenia czterokolorowego systemu Truepress Jet w nowej wersji z Myiro Tools for Screen oraz spektrofotometrem Myiro-9.

Kalibracja kolorów jest niezbędnym, ostatnim krokiem w konfiguracji procesu drukowania. Ma również znaczący wpływ na aspekty komercyjne takie jak np. zużycie atramentu. Tylko przy doskonałej kalibracji maszyna drukuje dokładnie to, co stworzył projektant.

Z technologią Myiro można zapoznać się bliżej w europejskiej siedzibie firmy Screen w Amstelveen w Holandii. Po wdrożeniu technologii do maszyn komercyjnych Screen planuje zastosować ją również w przypadku maszyn etykietowych TPJ L350UV.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Business