Firma Braun + przechodzi na NatureFlex
2 lut 2023 12:36

Przez ostatnie 30 lat firma Braun + produkowała i dostarczała innowacyjne i kreatywne produkty do dekoracji stołów. Zrównoważony rozwój zawsze był szczególnie ważny dla jej biznesu, co doprowadziło do przyjęcia szeregu praktyk, jak pozyskiwanie surowców lokalnie, używanie farb na bazie wody, przetwarzanie surowców ze zrównoważonych źródeł, a nawet wspieranie projektów społecznych.

Firma Braun + zrobiła kolejny krok używając odnawialnej i kompostowalnej folii do pakowania serwetek. Folia celulozowa NatureFlex, obecnie używana do owijania tych produktów, jest produkowana przez firmę Futamura. Folia jest odnawialna i wytwarzana z miazgi drzewnej pochodzącej z plantacji zarządzanych w sposób zrównoważony.  Idealnie nadaje się do zastosowania w opakowaniach - zarówno produkt, jak i opakowanie są na bazie celulozy, oba pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych plantacji (certyfikat FSC lub PEFC).

Przezroczysta folia NatureFlex  jest nie tylko odnawialna, ale także spełnia wszystkie światowe standardy kompostowania przemysłowego, w tym EN13432. Materiał jest również certyfikowany jako kompostowalny w kompostownikach przydomowych, zgodnie ze standardem OK Compost Home.  Oznacza to, że folia może być kompostowana przydomowo lub kompostowana przemysłowo tam, gdzie istnieją urządzenia.

Matthias Dächert, dyrektor zarządzający firmą Braun +, powiedział: Nasza zmiana opakowania  serwetek BY NATURE jest kolejnym przykładem naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój i naszego pragnienia stosowania materiałów na bazie celulozy ze zrównoważonych źródeł. Folie NatureFlex wypełniają te zasady i zapewniają ochronę, której wymaga nasz produkt.

Joachim Janz, regional sales manager w Futamura, dodał: To była przyjemność współpracować z firmą Braun + w celu zastosowania naszej folii NatureFlex. Owijanie produktu wykonanego na bazie celulozy w opakowanie na bazie celulozy ma sens. Jednocześnie nasze folie NatureFlex zapewniają przezroczystość ważną w celu identyfikacji projektu, a także stwarzają opcję „end of life” dla owijki.

Braun & Co będzie promować nową serię opakowań serwetek na targach AMBIENTE w dniach 3-7 lutego we Frankfurcie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Futamura