Epson rozszerza gamę drukarek
16 lut 2023 09:17

Firma Epson dodała do serii SureColor SC-P trzy modele urządzeń o szerokości 610 mm i jeden o szerokości 1117 mm. Nowe warianty 610 i 910 mm dołączyły do linii SC-T drukarek technicznych i drukarek plakatów.

Nowe drukarki fotograficzne 610 mm to SureColor SC-P6500E (pojedyncza rolka), SC-P6500D (dwie rolki z obsługą PostScript) i SC-P6500DE (dwie rolki). Natomiast SureColor SC-P8500DL o przekątnej 1117 mm dołącza do istniejącego modelu SureColor SC-P8500D jako w pełni zintegrowana drukarka produkcyjna z „inteligentnymi” funkcjami i sześciokolorowym pojemnikiem na atrament  (1,6 l).

Wszystkie drukarki z tej serii wykorzystują sześciokolorowe atramenty pigmentowe UltraChrome Pro6 firmy Epson, które teraz zawierają dodatkowy szary atrament. Szary odcień pozwala rozszerzyć gamę kolorów, a także zapewnia płynniejsze przejścia tonalne. Prędkość drukowania wynosi do 18 m2/h bez uszczerbku dla jakości obrazu; elementy sterujące są dostępne z przodu drukarki w celu zwiększenia jej wydajności. Głowica drukująca jest chroniona przed kurzem i cząstkami stałymi, co zmniejsza koszty konserwacji urządzenia.

Nowe drukarki z serii SC-T zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach branż architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej w zakresie rysunków technicznych, a jednocześnie są wystarczająco różnorodne, aby produkować wysokiej jakości plakaty reklamowe dla użytkowników detalicznych i sektora publicznego. Oprócz unowocześnienia modelu SC-T7700D o przekątnej 1117 mm, firma Epson wprowadziła także modele o przekątnej 610 i 910 mm. Urządzenia posiadają kompaktową i zintegrowaną konstrukcję i oferują rozszerzoną gamę kolorów.

Dzięki nowym dodatkom dostępne są dwa modele maszyn - jeden 910 mm i trzy opcje 610 mm, z różnymi wariantami rolek i RIP-ów. Wszystkie wykorzystują sześciokolorowe, pigmentowe atramenty UltraChrome XD3 firmy Epson, w tym nowy czerwony atrament, którego zastosowanie umożliwia oznaczanie rysunków CAD i dokładne odwzorowanie firmowych logo.

Opracowano na podstawie informacji portalu Digital Printer