HP modernizuje PageWide Advantage
28 lut 2023 10:28

Firma HP kontynuuje rozwój swojej oferty w zakresie przepływów pracy wzbogacając portfolio HP PageWide Industrial. Rozwiązania znacząco zwiększają wydajność produkcyjną i obniżają koszty wytwarzania.

Podczas trwającego wydarzenia Hunkeler Innovationdays 2023 firma HP prezentuje innowacje w urządzeniu HP PageWide Advantage 2200. Zmiany mają zrewolucjonizować produkcyjny druk atramentowy oferując tryb najwyższej jakości druku przy pełnej prędkości w kolorze.

HP wprowadza udoskonalenia w automatyzacji Smart Workcell Controller, pakietu Advanced Color Suite oraz rozszerzenia HP ColorPRO w zakresie powlekanych papierów do atramentowych maszyn drukujących. Firma ogłosiła, że klienci komercyjni PageWide osiągnęli nowy kamień milowy w postaci 825 miliardów wydrukowanych stron.

Jesteśmy podekscytowani osiągnięciami naszych klientów. Ten kamień milowy jest świadectwem pomysłowości klientów w korzystaniu z wszechstronności i produktywności druku cyfrowego. Cieszymy się, że możemy wspierać ich rozwój dzięki naszym platformom PageWide — powiedziała Annette Friskopp, dyrektor generalna w HP PageWide.

Prezentacje na stoisku obejmą również Solimar Chemistry, modułową i konfigurowalną platformę oprogramowania do zarządzania przepływem pracy, która optymalizuje wysokonakładowy druk, a także Spencer Metrics, oprogramowania do gromadzenia danych i raportowania produktywności. Goście stoiska HP poznają rozwiązania HP do zarządzania przepływem pracy, w tym nowy kontroler HP Smart Workcell, rozwiązania HP Site Flow i SmartStream Production Elite, które zapewniają funkcje renderowania obrazu oraz przepływu pracy wpływające na jakość i wydajność maszyny PageWide.

Cieszymy się, że po raz pierwszy w Europie możemy zaprezentować rozwiązanie HP PageWide Advantage 2200. HP angażuje się w dostarczanie wysokiej jakości, kolorowych i wartościowych wydruków na rynek komercyjny, pomagając drukarniom w pozyskiwaniu nowych klientów przy jednoczesnej maksymalizacji zdolności produkcyjnych. Wiemy, że wielu klientów na całym świecie wprowadziło już maszynę PageWide Advantage do swoich procesów roboczych i przekonało się o jej prawdziwej jakości i szybkości — podkreśla Annette Friskopp.

Demonstracja PageWide Advantage na Hunkeler Innovationdays obejmuje konfigurację, która jest energooszczędna i bardzo wydajna – w prezentowanym ustawieniu maszyna zużywa do 20 proc. mniej energii niż w poprzednich wariantach pracy. Użytkownicy mają możliwość użycia szerokiej gamy papierów takich producentów jak: Burgo, UPM, CVG, Mondi, Sappi, Navigator i Arctic, zarówno powlekanych, jak i niepowlekanych, standardowych papierów offsetowych i nowo wprowadzonych papierów powlekanych ColorPRO.

Jednym z klientów, który zainwestował w PageWide Advantage 2200, aby kontynuować podróż firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju, jest Elanders – niemiecka firma zarządzająca łańcuchem dostaw w zakresie rozwiązań do druku i pakowania.

HP zawsze stawiało na wyjątkowo wysoką jakość i nadal stanowi punkt odniesienia dla całej branży. Dzięki HP PageWide Advantage 2200 możemy teraz drukować na standardowym materiale offsetowym, w tym na papierze o dużej gramaturze, co pozwala nam podejmować bardziej dochodowe zadania — powiedział Sven Burkhard, prezes Print & Packaging Elanders Group.

Inteligentny kontroler Workcell firmy HP udoskonalił automatyzację kontrolera Smart Workcell tejże firmy – umożliwia inteligentne sortowanie, grupowanie i nakładanie w celu lokalnej optymalizacji, wydajności wykańczania i przepustowości. To udoskonalenie serwera HP SmartStream Production Elite Print Server automatycznie konfiguruje zintegrowane stanowisko robocze zmniejszając lub nawet eliminując przestoje i spowolnienia narządu w celu uzyskania wyższego zwrotu z inwestycji i mniejszej ilości odpadów w przypadku bardzo krótkich prac.

Dostępne są profesjonalne usługi HP, które ułatwiają integrację kontrolera Smart Workcell z istniejącym i nowym procesem produkcyjnym, upraszczając wdrożenie. HP oferuje również nową usługę Production Kick-Start, aby pomóc klientom w szybkim i efektywnym rozpoczęciu produkcji przy minimalnym wsparciu personelu.

Producent przedstawia także zaawansowany pakiet rozwiązań kolorystycznych, które automatyzują i upraszczają tworzenie profili ICC. Modernizacja obejmuje między innymi łatwe w użyciu funkcje koloru dodatkowego i pionierskie rozwiązanie do profilowania kolorów, które zapewnia szybszy i łatwiejszy sposób tworzenia profili ICC.

Dzięki zaawansowanemu pakietowi rozwiązań kolorystycznych klienci mogą uzyskać dokładne odwzorowanie kolorów obrazów i kolorów marki, jednocześnie korzystając z uproszczonego, usprawnionego procesu. Teraz, za naciśnięciem jednego przycisku, użytkownicy będą mogli odczytywać i tworzyć profile kolorów ICC bez kłopotliwego przenoszenia wydruków w inne miejsce w celu ich odczytania i analizy. Pozwala to ograniczyć ilość odpadów przy jednoczesnej oszczędności czasu i pieniędzy. Ta innowacyjna funkcja zapewnia skuteczny sposób dokładnego odwzorowania kolorów marki, ukierunkowanie na określone przestrzenie kolorów i tworzenie profili przy jednoczesnej redukcji atramentu na różnych rodzajach papieru. Funkcja profilowania będzie dostępna pod koniec 2023 r.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP