Drukarka Acuity Prime L już w sprzedaży
7 mar 2023 13:29

Firma Fujifilm potwierdziła, że drukarka Acuity Prime L z płaskim stołem jest już dostępna w sprzedaży. Drukarka, która została zaprezentowana na targach FESPA 2022, jest większą wersją nagradzanych modeli Acuity Prime 20 i 30.

Oferując maksymalne pole zadruku 3200x2000 mm i prędkość drukowania 202 m2/h, model Acuity Prime L jest prosty w obsłudze i dostarcza wysokiej jakości wyniki z wysoką szybkością. Oferuje sześć stref podsysu i 16 pinów pozycjonujących nośnik, a także możliwość jednoczesnego drukowania zadań dzięki funkcji podwójnej strefy, zapewniając maksymalną elastyczność.

Uvijet HM – system atramentów opracowanych specjalnie dla serii Acuity Prime – zapewnia znakomitą przyczepność do wielu rozmaitych podłoży, a także szeroką przestrzeń kolorów. Nowa seria atramentów jest zoptymalizowana, aby za każdym razem dostarczać wysokiej jakości żywe obrazy.

Nowy podkład natryskowy jeszcze poprawia przyczepność w przypadku szczególnie trudnych podłoży. Eliminuje to wymóg oddzielnej obróbki wstępnej podłoży przed drukowaniem, oszczędzając czas i pieniądze.

Dostępny z maksymalnie siedmioma kanałami atramentu (CMYK plus biały, przezroczysty i podkład), model Acuity Prime L z atramentami Uvijet HM zapewnia maksymalną wszechstronność i wartość, oferując drukarniom elastyczność w zakresie dostosowania do określonych potrzeb.

W styczniu 2023 roku niemiecka firma graficzna Tom Fox stała się jedną z pierwszych firm w Europie, które zainwestowały w model Acuity Prime L. Firma zakupiła maszynę zaledwie kilka miesięcy po dodaniu modelu Acuity Prime 30 do swojej linii produkcyjnej.

Anda Baboi, dyrektor ds. marketingu, dział Wide Format Inkjet Systems w firmie Fujifilm: Po sukcesie drukarek Acuity Prime 20 i 30 z przyjemnością informujemy o dostępności w sprzedaży modelu Acuity Prime L. Większy rozmiar umożliwia firmom zwiększenie produktywności bez uszczerbku dla szybkości i jakości.

Tom Fox jest jedną z pierwszych firm, które zainwestowały w model Acuity Prime L i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak rozwinie on działalność tego i innych dostawców usług druku w tym sektorze.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm