Konferencja Print4All 2023 już w lipcu
8 mar 2023 10:17

Po sukcesie drugiej edycji Print4All droga do kolejnych targów, które odbędą się w dniach 27-30 maja 2025 r., rozpocznie się konferencją Print4All 2023. Zaplanowane na 6 lipca br. wydarzenie organizowane przez stowarzyszenia Acimga i ARGI we współpracy z Fiera Milano zgromadzi społeczność branż druku i konwertowania.

Konferencja Print4All 2023 odbędzie się 6 lipca we włoskiej miejscowości Stresa, w pięknym otoczeniu jeziora Maggiore. Print4All jest projektem systemowym, który od pierwszej edycji w 2016 roku stawia sobie za cel bycie „narzędziem” w służbie społeczności branż poligraficznej i przetwórczej. Wydarzenie dla całego łańcucha dostaw, dla wszystkich technologii i zastosowań druku, jest dedykowane wszystkim firmom zaangażowanym w projektowanie i wykorzystywanie innowacji w świecie poligraficznym.

Konferencja Print4All to międzynarodowe wydarzenie, które tworzy wartość dla naszych targów Print4All i stanowi punkt odniesienia dla całej globalnej społeczności zajmującej się przetwórstwem, drukiem opakowań, etykietowaniem oraz drukiem komercyjnym i przemysłowym — mówi Daniele Barbui, prezes Acimga i dodaje: To szansa na networking, ale także na konsolidację rynku, który pomimo trudności podażowych spowodowanych konfliktem ukraińskim i tendencjami inflacyjnymi pozostaje odporny na kryzys polityczno-gospodarczy i energetyczny oraz ma optymistyczne perspektywy na 2023 r.

Konferencja Print4All 2023 to coś więcej niż tylko konferencja. To specyficzny i strategiczny moment w projekcie systemowym, który od 7 lat służy wszystkim firmom z branż poligraficznej i przetwórczej – dodaje Antonio Maiorano, prezes ARGI. - Stworzyliśmy hasło „Driving the printing community to the future”, ponieważ chcemy zapewnić wszystkim członkom branży praktyczne narzędzia do poruszania się po rynku i regularnego podejmowania świadomych, trafnych decyzji biznesowych – podkreśla Maiorano.

Hasłem przewodnim edycji 2023 będzie konwergencja: konwergencja technologii, aplikacji i rynków w przyszłości zrównoważonego i efektywnego druku we wszystkich segmentach przemysłu, od grafiki po marketing, opakowania i sektory przemysłowe. Świat druku to sektor technologiczny o wysokiej wartości i innowacyjności zarówno pod względem obiegu zamkniętego, jak i wydajności produkcji. W obecnym kontekście ciągłych zmian niezbędne jest wspieranie całego łańcucha dostaw druku i komunikacji poprzez zapewnienie platformy międzynarodowej i krajowej, poświęconej najgorętszym tematom na rynku we wszystkich segmentach oraz konwergencji technologicznej.

Konferencja poprowadzi branżę w kierunku targów 2025, skupiając się na trendach rynkowych i wyzwaniach, z którymi trzeba się zmierzyć w ciągu najbliższych dwóch lat. Pod kątem merytorycznym wydarzenie będzie podzielone na trzy pionowe elementy, które stanowią filary Print4All: opakowania i etykietowanie, druk komercyjny i grafika oraz przemysł i druk wielkoformatowy.

Prace nad organizacją konferencji Print4All oficjalnie rozpoczęto pierwszym spotkaniem, które odbyło się 9 lutego 2023 r. przy udziale specjalnie powołanego zespołu roboczego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele stowarzyszeń Acimga i ARGI oraz reprezentanci firm takich jak: BOBST, Canon, Fujifilm, Koenig & Bauer, Konica Minolta, Omet, Ricoh i Uteco.

Konferencja Print4All jest organizowana przez Acimga (Stowarzyszenie Włoskich Producentów Maszyn dla Przemysłu Graficznego, Papierniczego i Przetwórczego) oraz ARGI (Stowarzyszenie Dostawców Przemysłu Poligraficznego) we współpracy z Fiera Milano i przy wsparciu ITA (Włoska Agencja Handlu, agencja rządowa, która wspiera rozwój włoskich firm za granicą). Konferencja Print4All stanowi główne wydarzenie w planie imprez towarzyszących targom Print4All 2025, które odbędą się w dniach 27-30 maja w centrum konferencyjnym Fiera Milano.

Opracowano na podstawie informacji organizatorów