Kwietniowe Warsztaty z Profesjonalistami w Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS.
31 mar 2023 16:00


DRUK
NA SZKLE
WARSZTATY
Z PROFESJONALISTAMI
W OPOLU 
20.04.2023

 

 

 

Najbliższe wydarzenie organizowane przez Atrium Centrum Ploterowe to Warsztaty z Profesjonalistami, zaplanowane w terminie 20 kwietnia br. w siedzibie firmy Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS w Opolu. Jednym z głównych punktów programu wydarzenia, będzie prezentacja druku na szkle z wykorzystaniem przemysłowego plotera hybrydowego LED-UV EFI Pro 16h.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać tajniki obsługi plotera laserowego, druku UV i solwentowego, druku na gadżetach, znakowania koszulek, tworzenia naklejek, zadruku i aplikacji tapet atramentami żywicznymi. Warsztaty poprowadzą profesjonalne firmy znane w branży reklamowej i poligraficznej, mające doświadczenie i wiedzę popartą latami praktyki. Do wykonywania prac będzie wykorzystywany profesjonalny sprzęt z Laboratorium Druku Atrium i IKONOS. Na wydarzenie można zapisać się bezpłatnie poprzez stronę www.atrium.com.pl.

Co w programie?

Najlepsi branżowi specjaliści podzielą się swoją wiedzą i odpowiedzą na pytania uczestników.

1. Wielkoformatowy druk techniką LED-UV 

Druk na szkle z wykorzystanie plotera hybrydowego LED-UV EFI Pro 16h

 

 

Poza tym w programie:

Prezentacja możliwości premierowej maszyny do druku przemysłowego LED-UV Artemis Hybrid 220 oraz flatbedu Mutoh PerformanceJet 2508UF. Warsztaty poprowadzą specjaliści z firmy Atrium.

 

 

 

 

 

 

 

Technologia LED-UV pozwala drukować na materiałach nietypowych, wrażliwych na wysoką temperaturę. Na Warsztatach z Profesjonalistami będzie można zobaczyć proces druku na: szkle, plexi, PCV oraz materiałach rolowych – backlit i banner. 

Nawiązując do premierowej maszyny Artemis Hybrid 220 wymieniamy kilka najistotniejszych cech szczególnych tego plotera: 
– szerokość o 2.2 do 5m 
– druk na płytach i z roli
– nowoczesne, bezawaryjne i długowieczne głowice Konica-Minolta 1024i - w modelu 2,2m możliwe konfiguracje do 14 głowic
– stabilne atramenty UV, które są ekologiczne, bezzapachowe i cechują się brakiem lotnych związków organicznych, a także nie generują ozonu 
– zastosowaniu napędu servo gwarantującego wysoką jakość druku oraz stabilną pracę urządzenia
– system ciągłego druku płyt
– 4 sekcyjny podsys w pasie transmisyjnym
– długowieczne lampy LED-UV pobierające znikome ilości energii
– stabilność pracy dzięki zastosowaniu ciężkiego systemu prowadzenia mediów
– system rozwijająco-nawijający media, który może być stosowany także do druku plandek i materiałów elastycznych
– stabilna, przemysłowa konstrukcja
– łatwy dostęp do wszystkich podzespołów

2. Druk LED-UV na gadżetach od A do Z – nadruki na wszelkiego rodzaju gadżetach w małym formacie

 

 

 

 

 

 

Druk LED-UV przy użyciu drukarek Mutoh XpertJet 661UF i 461UF – warsztaty poprowadzi firma COLUMBEX

Druk na gadżetach, tabliczkach znamionowych, a także druk dyplomów to specjalizacja firmy Columbex, która podzieli się swoim doświadczeniem z zakresu produkcji trofeów sportowych. "Uwieczniamy zwycięstwo” to motto firmy. W swojej szerokiej ofercie Columbex posiada puchary, statuetki, medale i wiele akcesoriów.

Drukarki Mutoh XPJ-461UF i XPJ-661UF są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane wydruki oraz produkcję małoseryjną na zamówienie do zastosowań komercyjnych i przemysłowych.

Obie drukarki można skonfigurować w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6 kolor – lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

W drukarkach tych stosuje bezpieczne, bezzapachowe atramenty Mutoh US11 z certyfikatem do wnętrz GreenGuard Gold, które nadają się do druku w pomieszczeniach sterylnych np. szkołach, przedszkolach, czy szpitalach. 

3. Ekologiczny druk żywiczny w aranżacji wnętrz

 

 

 

 

 

 

Druk przy użyciu najnowszych ploterów eko-żywicznych Mutoh XpertJet 1641SR Pro (obszar roboczy 1,6 m) i Mutoh XpertJet 1341SR Pro (obszar roboczy 1,3m) i atramentów MS51 z certyfikatem GreenGuard Gold do wnętrz. Warsztaty poprowadzi firma Wytwórnia Wyobraźni.

Wytwórnia Wyobraźni to firma specjalizująca się w wytwarzaniu dekoracji ściennych takich jak: fototapety na wymiar, naklejki naścienne, plakaty, miarki wzrostu, obrazy na płótnie i drewnie z własnej lub wybranej fotografii / grafiki. Wytwórnia Wyobraźni oferuje produkty, które dają możliwość elastycznego doboru koloru, wzoru, wymiaru, zaś do każdego zamówienia podchodzi z indywidulanym podejściem. W takich zadanych doskonale sprawują plotery eko-żywiczne Mutoh.

Na Warsztatach z Profesjonalistami nie zabraknie też procesu cięcia tapet na stołowych ploterach tnących Summa.

Nowe plotery eko-żywiczne Mutoh oferują kilka bardzo użytecznych funkcji, o których warto wspomnieć: nie trzeba kalibrować plotera do grubości mediów (robi to automatycznie), nie trzeba kalibrować plotera do druku dwukierunkowego (robi to automatycznie), ploter sam kompensuje zatkane dysze, a także sam sprawdza, czy projekt zmieści się na pozostałej długości mediów. Urządzenie pozwala także łatwiej zakładać i ściągać media (na roli), dzięki kołnierzom bez trzpienia wkładanego do gilzy; nowa głowica ma najwyższą precyzję na rynku, a także najmniejszą kroplę – 1,7 pl. Co ważne wydruki z plotera Mutoh można laminować w ten sam dzień.

Ponadto atramenty eko-żywiczne MS51 stosowane w drukarkach Mutoh, uzyskały certyfikat GreenGuard Gold, co oznacza, że ​​wydruki realizowane tymi atramentami mogą być używane w wymagających środowiskach, takich jak szkoły i szpitale. Nie bez znaczenia był też bardzo szeroki gamut kolorystyczny tych atramentów oraz możliwość laminacji wydruków tego samego dnia.

4. Plakaty wyborcze na billboardach i banerach – prezentacja z wykorzystaniem ploterów solwentowych Artemis

Plotery serii Artemis KM 3200 łączą w sobie kilka zalet, takich jak: niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku oraz stabilność pracy. Powyższe cechy uzyskano dzięki zastosowaniu w nich niezwykle stabilnych, długowiecznych głowic Konica Minolta. Ploter z racji swojej wydajności, niezawodności i niskich kosztów eksploatacji znakomicie nadaję się do druku plakatów, bannerów i billboardów wyborczych. Warsztaty poprowadzą specjaliści z firmy Atrium.

5. Transferowy druk sublimacyjny na tekstyliach z wykorzystaniem ploterów Mutoh RJ 900 i Mutoh XpertJet 1642WR

Unikalna możliwość zapoznania się z materiałami i urządzeniami potrzebnymi do przygotowania i produkcji nadruków na tekstyliach, w tym na: tkaninach, dzianinach, papierach i flagach do sublimacji, druk bezpośredni na np. torbach. Warsztaty poprowadzi firma Margot.

 

 

 

 

 

 

Margot to profesjonaliści w zdobieniu odzieży i akcesoriów, działający od 1994 r. Firma Margot świadczy usługi druku na ploterach sublimacyjnych Mutoh. Projektuje i sprzedaje nadruki na koszulkach i akcesoriach, odzieży sportowej, poduszkach, kubkach, smyczach reklamowych, wszywkach do odzieży, tasiemkach oraz innych artkułach pasmanteryjnych.

6. Tajniki cięcia laserem, grawerowania i produkcji upominków i gadżetów. Warsztaty poprowadzi firma 3DEMON

Tajniki cięcia laserem, grawerowania i produkcji upominków z drewna przybliży firma 3demon specjalizująca się w wykonywaniu wysokiej jakości grawerów w sklejce, drewnie, filcu i laminatach. Produkuje eleganckie i ekologiczne gadżety reklamowe jak breloki, podstawki pod telefony czy portfele magnetyczne. Zajmuje się również realizacją personalizowanych elementów dekoracyjnych.

Artemis SF 1390 to lasery CO2 idealnie nadające się do cięcia jak i grawerowania w materiałach takich jak: akryl, tworzywa sztuczne, papier, drewno, MDF, sklejka, tkaniny, skóry, szkło, guma itp.

7. Prezentacja druku na folii Forever – drukarka OKI Pro8432WT (warsztaty z aplikacji)

Zobacz, jak niesamowicie można zdobić koszulki i inne przedmioty dzięki systemowi Atrium-Forever. Warsztaty poprowadzą specjaliści z firmy Atrium.

Drukarka OKI Pro8432WT A3 (gramatura do 256 g/m²) drukuje kolorami CMYK oraz trwałym i intensywnym kolorem białym na różnorodnych nośnikach, co doskonale nadaje się do zastosowań termotransferowych. Dzięki zastosowaniu w drukarce białego atramentu, możliwy jest druk na ciemnych i przezroczystych materiałach.

Połączenie drukarki OKI z folią Forever pozwala na wykonywanie aplikacji reklamowych na koszulkach, bluzach czy też odzieży roboczej, a także przy innych zastosowania, np. na gadżetach z metalu, drewna, skóry, itp. Folia może być wgrzewana przy pomocy termoprasy na: bawełnę, jedwab, mieszanki bawełny z poliestrem, drelich, nylon, skórę, drewno, metal i papier.

8. Prezentacje na żywo i konsultacje przez cały dzień

Na żywo będą wykonywane wszystkie prace, wydruki i przedmioty. Możliwa będzie konsultacja z serwisem ploterów Atrium.