System AccurioLabel 400 firmy Konica Minolta jest na dobrej drodze do zrealizowania pierwszych instalacji w 2023 r. w związku z doniesieniami o zmianach na rynku, według których w ciągu najbliższych dwóch lat aż 48 proc. producentów etykiet planuje inwestycje w nowe, cyfrowe systemy drukowania etykiet. AccurioLabel 400, skierowany do średnio- i wysokonakładowych producentów, zapewni niedrogi wydruk cyfrowy najwyższej jakości.
Dzięki AccurioLabel 400 Konica Minolta chce zwiększyć swój udział w szybko rozwijającym się sektorze, w którym szacuje się, że działa ponad 3 tys. producentów etykiet w sektorach średnio- i wysokonakładowych. Jak wyjaśnia prezes FINAT Philippe Voet w najnowszym raporcie i analizie swojego stowarzyszenia dla europejskiego rynku technologii wąskowstęgowej: Etykiety są niezbędnym elementem infrastruktury krytycznej[1].
Jeden na pięciu (21 proc.) producentów etykiet przewiduje, że zakupi cyfrowy system produkcyjny w 2022 roku, natomiast ponad jedna trzecia (37 proc.) respondentów wskazała, że zakupi cyfrowy system produkcyjny w 2023 roku - czytamy w tym samym raporcie FINAT RADAR1. - Producenci etykiet informują, że ich działalność cyfrowa znacznie wzrosła ze względu na pandemię i ciągłą potrzebę składania zamówień w pośpiechu.
Z danych firmy analitycznej IDC wynika, że zachodnioeuropejski rynek cyfrowych systemów do produkcji etykiet i opakowań będzie rosnąć w tempie 13,1 proc. CAGR (skumulowana roczna stopa wzrostu) w okresie pięcioletnim do 2025 r.[2]. Zdaniem IDC2 AccurioLabel 400 zwiększa automatyzację, szybkość, elastyczność i możliwości w zakresie barw, umożliwiając Konica Minolta dalszy podbój rynku etykiet i opakowań. Wprowadzenie białego tonera jest nieocenione - średnio- i wysokonakładowi producenci etykiet z zadowoleniem przyjmą możliwości, jakie oferuje ten dodatek kolorystyczny. W sprawozdaniu dodano, że nowy system produkcyjny podkreśla również zaangażowanie Konica Minolta w innowacje i stymulowanie wzrostu na rynku etykiet i opakowań.
Istotne zmiany w nowym systemie produkcyjnym AccurioLabel 400 obejmują możliwość rozszerzenia zastosowań dzięki białemu tonerowi, poprawę produktywności przy superszybkich prędkościach drukowania do 39,9 m na minutę oraz dalsze obniżenie kosztów pracy dzięki jeszcze bardziej trwałym częściom eksploatacyjnym, a także poprawę jakości druku. Urządzenie jest dostępne w wersjach 4- i 5-kolorowej.
Informacje zwrotne z pierwszych testów wewnętrznych i pierwszych publicznych prezentacji AccurioLabel 400 były niezwykle pozytywne" - stwierdził Dawid Greber, label market business development manager. - Nowe urządzenie wynosi na kolejny poziom możliwości transformacji druku na rynkach produkcji średnio- i wysokonakładowej dla myślących przyszłościowo producentów etykiet. W oparciu o rozmowy z producentami etykiet i naszą własną analizę rynku uznajemy również, że przepływ pracy, oprogramowanie, automatyzacja procesów (...) są kluczowymi czynnikami napędzającymi wzrost poziomu automatyzacji i wydajności w ramach dążenia do inteligentnej fabryki.
Istotne korzyści płynące z posiadania Konica Minolta AccurioLabel 400 obejmują:
Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta
[1] FINAT Radar 17, 2022 r. Wydanie letnie / I półrocze 2022 r.: „Analysis: The European Narrow Web Market” [Analiza: Europejski rynek technologii wąskowstęgowej]
[2] IDC Market Note, Konica Minolta prezentuje AccurioLabel 400, dok. nr EUR149276522, czerwiec 2022 r.