Konica Minolta z nowym prezesem
13 kwi 2023 10:24

Nowym prezesem firmy Konica Minolta Business Solutions Europe (Konica Minolta) został Kiyotaka Suhara, który objął stanowisko 1 kwietnia 2023 r. zastępując obecnego prezesa, Tadahiko Sumitaniego.

Firma Konica Minolta Business Solutions Europe, która drugi rok z rzędu znalazła się na liście „Top 100 Global Innovators 2023” magazynu „Clarivate”, ogłosiła powołanie Kiyotaka Suhara na stanowisko prezesa. Suhara ma rozległe doświadczenie w obszarze transformacji biznesowej, piastował wysokie stanowiska w różnych branżach, w tym w Boston Consulting, Berlitz Japan i Domino’s Pizza Japan. Ostatnio pełnił funkcję sekretarza generalnego i dyrektora generalnego Japońskiego Związku Piłki Nożnej, był także prezesem i dyrektorem generalnym Kinko’s Japan. Suhara posiada tytuł MBA Harvard Business School oraz ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Keio.

Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do Konica Minolta w tym ekscytującym czasie. Nie mogę się doczekać pracy z utalentowanym zespołem Konica Minolta Business Solutions Europe. Jestem oddany wspieraniu transformacji marki, która nadal umacnia swoją pozycję i wzmacnia swoje kompetencje na rynku, a także napędza zrównoważony rozwój naszych klientów, pracowników i interesariuszy – mówi Kiyotaka Suhara.

Konica Minolta po raz szósty znalazła się na liście „100 najbardziej zrównoważonych korporacji świata 2023”, a jej działalność jest zgodna z celami zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (SDG).

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta