Zapraszamy do lektury kwietniowego wydania „Poligrafiki”!
20 kwi 2023 09:52

W bieżącym wydaniu mamy dwa tematy wiodące: to Drukarnia 4.0 i finansowanie w poligrafii.

W ramach tego drugiego tematu przedsiębiorcy mogą się dowiedzieć, na jakie dotacje mogą liczyć w najbliższych latach. Głównym trendem, jeśli chodzi o dotacje inwestycyjne, będzie wspieranie innowacji, wdrażania nowych produktów i usług, ekologiczne inwestycje oraz przejście firm na gospodarkę obiegu zamkniętego.

Jeśli chodzi o Drukarnię 4.0, to piszemy o roli sztucznej inteligencji w biurze i zakładzie przemysłowym,  modelu inteligentnej drukarni według Heidelberga, trendach rynkowych w sektorze RFID, a także wpisujących się w ten temat rozwiązaniach firm manroland sheetfed (seria ROLAND Evolution) oraz Muller Martini – linia do opraw Vareo PRO to element Finishingu 4.0.

Poza tym w numerze m.in.: początek roku z rekordowym wzrostem zatorów płatniczych w firmach; ewolucja cen druku online; sytuacja na rynku papieru i jej wpływ na produkcję książek; zapowiedź majowych targów Fespa; 150 lat Związku Zawodowego Poligrafów; unikalna technologia Unilustre firmy Unifoil (to nasz temat okładkowy) oraz restrukturyzacja przedsiębiorstwa, która w dobie panującego kryzysu może się okazać ratunkiem przed bankructwem.

To tylko część interesujących publikacji w kwietniowej „Poligrafice” – gorąco zachęcamy do zapoznania się z jej pełną zawartością!