UPM Raflatac & Rhenus Logistics wspólnie dla GOZ
28 kwi 2023 12:00


UPM Raflatac, wiodący producent przyjaznych środowisku rozwiązań etykietowych, współpracuje na rzecz obiegu zamkniętego z Grupą Rhenus, jednym z wiodących specjalistów w dziedzinie logistyki. Obie firmy posadziły 5 kwietnia 1000 drzew w Wielkopolskim Parku Narodowym, by zademonstrować wspólne osiągnięcia z trzech lat udziału w programie recyklingu RafCycle firmy UPM Raflatac. W tym czasie około 100 ton papierowych odpadów etykietowych zostało poddanych recyklingowi, co pozwoliło uniknąć emisji 162 ton CO2e z paliw kopalnych, które powstałyby w przypadku ich składowania oraz emisji 22 ton CO2e z paliw kopalnych, które powstałyby w przypadku ich spalania*. Rhenus dołączył do RafCycle w 2020 roku.


Drzewa posadzone podczas wydarzenia „Grow Together” symbolizują udaną współpracę między firmami UPM Raflatac i Rhenus. Dołączenie do programu RafCycle daje Rhenusowi możliwość skutecznego zamknięcia obiegu i uchronienia odpadów etykietowych przed spaleniem i składowaniem. To doskonały przykład gospodarki obiegu zamkniętego - mówi Izabela Antczak, Kierownik ds. Rozwiązań Opakowaniowych, UPM Raflatac. - Nasza wspólna pozytywna akcja klimatyczna będzie kontynuowana dzięki zrównoważonym rozwiązaniom UPM Raflatac, by umożliwiać dalszy rozwój w kierunku przyszłości bez paliw kopalnych.

Liniowe modele konsumpcji napędzają niekorzystne zmiany klimatyczne. Rozwiązania cyrkularne natomiast, takie jak usługa recyklingu RafCycle, umożliwiają właścicielom marek wdrażanie praktyk gospodarki o obiegu zamkniętym, zmniejszając ich odziaływanie na środowisko. RafCycle to świetna alternatywa w stosunku do tradycyjnych metod utylizacji odpadów, zarówno pod względem środowiskowym, jak i ekonomicznym. Bardzo cieszymy się, że dzięki RafCycle możemy skutecznie wspierać środowisko - komentuje Rafał Browarski, Dyrektor Oddziału, Rhenus Logistics.

Dzięki usłudze recyklingu firmy UPM Raflatac odpady odbierane są od partnerów RafCycle i zamiast trafiać na składowiska lub do spalarni, zyskują nowe życie wracając do obiegu jako materiały podkładowe do etykiet lub papier do czasopism. Dowiedz się więcej o programie RafCycle: www.rafcycle.com

UPM Raflatac  

Firma UPM Raflatac jest wiodącym producentem etykiet przyjaznych środowisku dzięki innowacyjnym usługom i samoprzylepnym materiałom etykietowym. Oferuje wysokiej jakości papierowe oraz foliowe laminaty etykietowe do promowania marki, etykiety informacyjne i etykiety funkcjonalne. Prowadzi ogólnoświatową sieć fabryk, terminali dystrybucyjnych i biur sprzedaży. Firma zatrudnia około 3300 pracowników, a jej wartość sprzedaży w 2022 r. wyniosła prawie 2 mld EUR (2,1 mld USD). UPM Raflatac jest częścią grupy UPM. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach etykietowych przyszłości bez materiałów pochodzenia kopalnego na stronie www.upmraflatac.com.
Obserwuj UPM Raflatac na kanałach: Twitter | LinkedIn | Facebook | YouTube | Instagram 

Grupa Rhenus
Grupa Rhenus jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych o zasięgu globalnym, posiada roczny obrót w wysokości 8,6 mld euro, zatrudnia 39 000 pracowników w 1120 placówkach rozwijając innowacyjne rozwiązania wraz z kompletnym łańcuchem dostaw. Niezależnie od tego, czy chodzi o transport, magazynowanie, odprawy celne lub usługi o wartości dodanej, to rodzinne przedsiębiorstwo prowadzi swoje działania w różnych jednostkach biznesowych, gdzie odpowiadanie na potrzeby klienta jest stałym priorytetem.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM Raflatac

*Zakres: obliczenia na podstawie modelu „od wydobycia surowca po wyjście z organizacji” wykorzystującego metodę eliminacji kosztów — styczeń 2023 r. Kopalny CO2e — współczynnik globalnego ocieplenia na 100 lat (z wykluczeniem węgla biogenicznego), analiza różnych scenariuszy zakończenia cyklu eksploatacji podkładu: recykling (mechaniczny) w porównaniu ze spalaniem i składowaniem na wysypiskach. Porównanie obejmuje uniknięte emisje: z procesu wytwarzania papieru do recyklingu, produkcji energii i elektryczności na potrzeby spalania oraz z degradacji papieru na składowiskach. Wyniki uwzględniają transportowanie podkładów na domyślne odległości do zakładów recyklingu (uzyskanych ze średniej ważonej usługi RafCycle) oraz masę podkładu bazującą na standardowym podkładzie papierowym firmy UPM Raflatac.
Na podstawie: badania LCA firmy UPM Raflatac zweryfikowanego zewnętrznie i przeprowadzonego zgodnie z wytycznymi określonymi w normach ISO 14040/44 oraz PAS 2050; Dane dostarczone przez Sphera Solutions GmbH; Prawa autorskie 2022. Wyniki mają charakter orientacyjny, a informacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Rezultaty kalkulacji LCA lub śladu węglowego nie mogą być porównywane.