Nowy interfejs Fiery DFE dla maszyn Konica Minolta
5 maj 2023 08:00

Fiery LLC, największy niezależny dostawca interfejsów cyfrowych, zaprezentował dwa nowe, wysoce zautomatyzowane interfejsy (DFE) Fiery dla drukarek Konica Minolta AccurioPress 6120/6136/6136P i 6272P, które wspomogą firmy poligraficzne w podnoszeniu wydajności, redukcji ilość odpadów i zwiększaniu marż w monochromatycznym produkcyjnym druku arkuszowym.

Jedno z dwóch nowych rozwiązań, Fiery MIC-4160 DFE, obsługuje drukarki Konica Minolta AccurioPress 6120, 6136 i 6136P i przetwarza zadania o 30% szybciej w porównaniu z poprzednią generacją DFE. Fiery MIC-4170 DFE zapewnia jeszcze większy wzrost prędkości i przetwarza zadania o 41% szybciej niż MIC-4160 - lub 86% szybciej niż Fiery DFE poprzedniej generacji.

Oprócz zwiększenia produktywności AccurioPress 6120/6136/6136P, nowy zaawansowany Fiery MIC-4170 DFE obsługuje również nową maszynę drukującą Konica Minolta AccurioPress 6272P z napędem tandemowym. MIC-4170, zbudowany na zaawansowanej platformie Fiery NX Pro z oprogramowaniem Fiery FS500 Pro, eliminuje wszelkie wąskie gardła w przepływie pracy, które mogłyby uniemożliwić użytkownikom ciągłą pracę z imponującą maksymalną prędkością 272 wydruków dwustronnych na minutę w formacie listowym (letter) lub 156 wydruków w formacie tabloidowym. 

Największy potencjał dla naszych klientów wiąże się z ich zdolnością do produkowania większej liczby zadań na zmianę, a nasza współpraca z Fiery pomaga zapewnić użytkownikom AccurioPress osiągnięcie tego celu – powiedział Dino Pagliarello, starszy wiceprezes w dziale zarządzania i planowania produkcji w firmie Konica Minolta. Komercyjne drukarnie i zakłady produkcyjne potrzebują większej wydajności w celu usprawnienia realizacji wysokonakładowych zleceń monochromatycznych, a nowe urządzenia Fiery DFE są właściwie wyposażone, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Dzięki skróceniu czasu realizacji, przy jednoczesnej obsłudze większego wolumenu zleceń krótkoseryjnych, użytkownicy mogą w pełni wykorzystać swoje inwestycje w AccurioPress.

Fiery jest wiodącą platformą DFE dla komercyjnego cyfrowego druku arkuszowego, a firmy poligraficzne, które korzystają z technologii Fiery na wszystkich swoich drukarkach cyfrowych, zyskują możliwość korzystania z jednego, ujednoliconego przepływu pracy usprawniającego działanie drukarek monochromatycznych i kolorowych.
Interfejs użytkownika Fiery Command WorkStation – zdaniem producenta będący de facto standardowym interfejsem dla wszystkich urządzeń Fiery DFE – daje użytkownikom możliwość zarządzania wieloma serwerami Fiery i utrzymywania kompleksowego podglądu wszystkich drukarek produkcyjnych w zakładzie - za pomocą jednego interfejsu.

Wykorzystanie workflow Fiery w całej drukarni sprawia dodatkowo, że nowi, mniej doświadczeni pracownicy mogą być równie wydajni i skuteczni jak doświadczeni operatorzy produkcji - jest to istotna zaleta w branży poligraficznej, która boryka się z problemami związanymi z przyciąganiem i utrzymaniem wykwalifikowanych pracowników.

Te nowe, wysoce funkcjonalne DFE pomagają wyróżnić drukarki Konica Minolta AccurioPress na tle innych monochromatycznych maszyn drukujących obecnych na rynku – powiedział John Henze, wiceprezes Fiery ds. sprzedaży i marketingu. – Bez technologii Fiery DFE użytkownicy tracą możliwość korzystania z zaawansowanej mocy obliczeniowej Fiery FS500 Pro - naszej podstawowej platformy oprogramowania - dzięki której ich drukarki cyfrowe mogą zawsze pracować z największą wydajnością. Dodatkowo inne DFE nie oferują wyjątkowej mocy inteligentnej automatyzacji Fiery JobExpert, która oszczędza czas, zapewniając prawidłowe ustawienia dla właściwego drukowania od razu i za każdym razem.

Nowe interfejsy Fiery MIC-4160 oraz MIC-4170 DFEs dla maszyn drukujących Konica Minolta AccurioPress 6120/6136/6136P i AccurioPress 6272P są dostępne w Konica Minolta i/lub jej autoryzowanych przedstawicieli i dystrybutorów. Więcej informacji na temat Fiery DFI oraz rozwiązań do druku cyfrowego można znaleźć na stronie www.fiery.com.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI