Partnerstwo Koenig & Bauer i Aflatoun promuje wiedzę finansową
28 sie 2023 07:00

Firmy Koenig & Bauer Banknote Solutions i Aflatoun International, światowy lider w dziedzinie innowacyjnych ekosystemów kultury finansowej, ogłosiły nawiązanie partnerstwa w celu zbadania i opracowania nowych sposobów zapewniających dostęp do kluczowych źródeł wiedzy finansowej przy użyciu banknotów jako znanego i logicznego narzędzia do rozwijania umiejętności w tym zakresie.

Ponad 3 miliardy ludzi w skali globu nie posiada odpowiednich umiejętności finansowych, aby aktywnie przyczyniać się do rozwoju społeczno-gospodarczego swoich krajów, a co najważniejsze, aby poprawiać własną jakość życia. Brak tych podstawowych „umiejętności społecznych” stanowi poważne wyzwanie w uzależnionych od gotówki krajach rozwijających się. Aflatoun dąży do współpracy z szerokim gronem interesariuszy w celu zapewnienia innowacyjnych, ale jednocześnie praktycznych rozwiązań służących poprawie poziomu wiedzy finansowej w poszczególnych krajach.

Firma Koenig & Bauer, znana z innowacyjności przy produkcji banknotów i z angażowania się w kwestie odpowiedzialności społecznej, zdaje sobie sprawę, jak ważne jest przekazywanie wiedzy młodym umysłom. Dzięki współpracy z Aflatoun International firma opracowała platformę wiedzy finansowej opartą na kluczowej pozycji banknotów w krajach wschodzących. Ta nowa platforma łączy unikalne atrybuty fizycznych banknotów z rewolucyjnym cyfrowym ekosystemem edukacyjnym, aby znacznie poprawić dostęp do inicjatyw w zakresie wiedzy finansowej i ich powodzenie.

Aflatoun International jest liderem w promowaniu edukacji społecznej i finansowej od ponad dwóch dekad, docierając do milionów młodych ludzi w ponad 100 krajach za pomocą unikalnego modelu franczyzy społecznej - oraz sieci ponad 300 partnerów na całym świecie. Łącząc wiedzę na temat umiejętności finansowych, uczenia się społecznego i emocjonalnego oraz przedsiębiorczości, firma wyposaża młode osoby w zdolności i sposób myślenia niezbędne do poruszania się w coraz bardziej złożonym i wzajemnie połączonym świecie.

Roeland Monasch, dyrektor generalny Aflatoun International, tak komentuje nowe partnerstwo: Dzięki tej przełomowej współpracy z Koenig & Bauer, Aflatoun International bardzo liczy na możliwość zrewolucjonizowania rozwiązań w zakresie wiedzy finansowej poprzez wykorzystanie mocy banknotów jako narzędzia do rozwoju umiejętności. Naszą wspólną misją jest wsparcie osób na całym świecie dzięki niezbędnej wiedzy finansowej, umożliwiającej im aktywny wkład w rozwój społeczno-gospodarczy i poprawę jakości życia. Wspólnie pokażemy, że banknoty mogą służyć jako coś więcej niż tylko narzędzie płatnicze; mogą stać się potężnym kanałem wspierania umiejętności finansowych w społeczeństwach uzależnionych od gotówki.

Eric Boissonnas, dyrektor generalny Koenig & Bauer Banknote Solutions, dodaje: Zdolność do rozumienia i zarządzania pieniędzmi jest niezbędnym warunkiem wstępnym do poprawy jakości życia dla siebie i swojej rodziny. Rozwój społeczny zależy nie tylko od rozwoju technologicznego, ale także od zdolności ludzi do zrozumienia i wykorzystania takich innowacji, aby cieszyć się lepszym i bardziej stabilnym życiem. Wraz z Aflatoun International, ministerstwami edukacji i bankami centralnymi angażujemy się w ten proces i zapewniamy inkluzywne, dostępne i przystępne cenowo rozwiązania rozwijające umiejętności finansowe osobom, które potrzebują tego najbardziej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer