HP rozszerza gamę drukarek lateksowych o nową serię 630
19 wrz 2023 14:14

Firma HP Inc. 19 września br. wprowadziła na rynek nową serię drukarek HP Latex 630, uzupełniając ofertę lateksowych systemów drukujących o modele dla początkujących i udostępniając technologię druku białym atramentem dostawcom usług druku każdej wielkości. Biały atrament umożliwia użytkownikom tworzenie bardziej efektownych oznakowań i dekoracji o wysokiej jakości obrazu i kolorach, które pozwolą kreować przyciągające uwagę kampanie dla klientów końcowych.

Seria HP Latex 630, podobnie jak reszta oferty HP Latex, pozwala firmom oferować bardziej zrównoważone usługi druku: dzięki atramentom lateksowym na bazie wody, które wydzielają znikome ilości chemikaliów lub zapachów; certyfikaty środowiskowe UL ECOLOGO® i EPEAT® oraz kartridże, które zmniejszają ilość plastiku dzięki zastosowaniu pojemników kartonowych w 100 proc. pochodzących z recyklingu i nadających się do recyklingu, a także tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w procesie zamkniętej pętli HP.

Nowa seria HP Latex 630 zawiera nasze wiodące funkcjonalności, takie jak biały atrament, w bardziej kompaktowej i przystępnej cenowo obudowie - umożliwiając nawet najmniejszym drukarniom łatwe dostarczanie wysokiej jakości oznakowań i dekoracji i zwiększając ich marże - komentuje Daniel Martinez, dyrektor generalny HP Large Format. - Poza sprzętem, nadal wprowadzamy innowacje w zakresie usług i rozwiązań, z nowymi funkcjami oprogramowania HP PrintOS opartymi na chmurze, które dają użytkownikom możliwość przetwarzania i monitorowania zadań z praktycznie dowolnego miejsca.

Rodzina HP Latex 630 oferuje szereg opcji i funkcji:

  • Seria HP Latex dla początkujących składa się z 4 modeli: 630 i 630 W ( z funkcją białego atramentu) oraz Latex 630 i 630 W Print & Cut, dając klientom możliwość uaktualnienia do rozwiązania z dwoma urządzeniami, z funkcją drukowania i cięcia;
  • Oszczędność czasu - dzięki zautomatyzowanemu systemowi podawania od przodu i prostym, szybkim procesom podawania i odbierania;
  • Łatwe ponowne drukowanie - z pamięcią masową w drukarce do 10 GB
  • Najwyższa jakość obrazu - dzięki technologii HP Pixel Control i nowej architekturze głowicy drukującej zapewniającej ostrzejszy tekst, przy standardowej prędkości 14 m²/h
  • Oprogramowanie w standardzie - rozwiązanie SAi RIP oferowane w zestawie

 Uproszczenie operacji online

W ramach ciągłej koncentracji na pomaganiu dostawcom usług druku w zwiększaniu produktywności i rozwijaniu ich działalności, HP wprowadza również oprogramowanie HP PrintOS Design & eCommerce - intuicyjne rozwiązanie web-to-print, które oszczędza cenny czas dzięki uproszczonym możliwościom projektowania aplikacji druku, wydajnym ścieżkom produkcji i wskazówkom krok po kroku, w jaki sposób dostawcy usług druku mogą zintegrować je z istniejącym sklepem e-commerce.

Poświęcamy wiele czasu na słuchanie dostawców usług druku, czego potrzebują, aby się rozwijać, a jednym z kluczowych obszarów było rozwijanie ich możliwości handlu elektronicznego i lepsze łączenie front-endów i back-endów ich działalności - wyjaśnia Daniel Martinez.  - HP Print OS Design & eCommerce to nasza odpowiedź na ich potrzeby, dająca dostawcom usług druku szybki i łatwy sposób na ulepszenie ich sklepu internetowego, a także nowe sposoby przetwarzania zamówień i automatyzacji zadań.

Rozwiązanie Design & eCommerce będzie dostępne w wybranych krajach w ramach pakietu HP PrintOS dla subskrybentów planu HP Professional Print Service Plan (PPSP) na poziomie ‘Plus’, dzięki czemu oferta PPSP będzie bardziej atrakcyjna dla małych i średnich dostawców usług druku. Plany HP Professional Print Service Plan mają na celu zapewnienie elastyczności biznesowej, maksymalizację czasu pracy bez przestojów oraz zapewnienie możliwości uczenia się i wsparcia.

Drukarki HP Latex 630, HP Latex 630 W, HP Latex 630 Print & Cut Plus i HP Latex 630 W Print & Cut Plus będą dostępne od 19 września 2023 r. na głównych rynkach na całym świecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP