Durst Group przejmuje firmę Aleph SrL
20 wrz 2023 09:19

Grupa Durst, producent zaawansowanych rozwiązań w zakresie druku cyfrowego i produkcji, przejęła Aleph SrL, pioniera w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań cyfrowych do druku tekstyliów oraz dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki temu strategicznemu krokowi Durst jeszcze bardziej wzmacnia swoją pozycję w zakresie zrównoważonych technologii druku na bazie wody. Dla Grupy przejęcie to stanowi również swoisty pomost do Como we Włoszech, centrum projektowania wysokiej jakości aplikacji tekstylnych.

Założona w 2000 roku w Lurate Caccivio (Como) firma Aleph w ciągu ostatnich 20 lat przekształciła się z przedsiębiorstwa zajmującego się oprogramowaniem i dystrybucją materiałów eksploatacyjnych do tekstyliów w niezależnego producenta innowacyjnych maszyn do cyfrowego druku wodnego.

W 2017 r. Wise Equity dokapitalizowało Aleph poprzez fundusz Wisequity IV, aby wesprzeć postępującą internacjonalizację, mając na celu pozycjonowanie się w specjalnych zastosowaniach zarówno w przemyśle tekstylnym, jak i w sektorach pokrewnych, takich jak druk billboardów. Obecnie firma generuje ponad 60 proc. swoich przychodów poza granicami Włoch w ponad 20 krajach.

Cieszymy się, że możemy powitać Aleph w rodzinie Durst - powiedział Christoph Gamper, dyrektor zarządzający i współwłaściciel Durst Group. - Doświadczenie Aleph w zrównoważonych zastosowaniach opartych na wodzie, oprogramowanie dla wysokiej klasy tekstyliów i kreatywne rozwiązania do druku na bazie wody doskonale pasują do naszej wizji przesuwania granic technologii druku cyfrowego. Wspólnie wzmocnimy naszą pozycję rynkową, rozszerzymy portfolio produktów i zwiększymy wartość dla naszych globalnych klientów.

W ostatnich latach rynki technologii druku cyfrowego z zastosowaniem atramentów na bazie wody odnotowały szybki wzrost, napędzany rosnącym popytem na konfigurowalne produkty przyjazne dla środowiska. Aby sprostać temu trendowi rynkowemu, niezbędne są nie tylko wysokowydajne systemy druku z ekologicznymi systemami atramentów, ale także rozległa wiedza na temat procesów i zintegrowane rozwiązania programowe, które obie firmy chcą optymalnie połączyć dzięki tej fuzji.

Współpraca z Durst Group oznacza nowy, ekscytujący rozdział dla Aleph - skomentował Alessandro Manes, dyrektor zarządzający Aleph SrL.  - Nasza wspólna pasja do innowacji technologicznych, dążenie do doskonałości i zaangażowanie w prawdziwie zrównoważony rozwój definiują tę współpracę. Wspólnie mamy możliwość dokonania znaczących postępów w sektorach tekstyliów cyfrowych, dekoracji zewnętrznych i dekoracji wnętrz.

Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy towarzyszyć Aleph podczas tych lat transformacji od dystrybutora do producenta maszyn - dodała Valentina Franceschini, starszy partner w Wise Equity.  - Obecnie Aleph jest jednym z liderów w dziedzinie zrównoważonych innowacji, osiągnął znaczące cele w zakresie organizacji, asortymentu produktów i rozwoju technologicznego i jesteśmy przekonani, że Durst jest idealnym partnerem do kontynuowania wzrostu.

Strategiczne przejęcie ma na celu wykorzystanie synergii między obiema firmami poprzez połączenie globalnej obecności Durst Group i rozległej sieci dystrybucji z doświadczeniem Aleph w zakresie zrównoważonych rozwiązań cyfrowych - zarówno maszyn, jak i oprogramowania - dla tekstyliów i dekoracji. Jest to zgodne ze strategią Durst Group polegającą na dywersyfikacji portfolio i zaspokajaniu zmieniających się potrzeb klientów z różnych branż. Zarówno Durst Group, jak i Aleph są zaangażowane w zapewnienie płynnego przejścia dla swoich klientów, partnerów i pracowników podczas procesu integracji.

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst Group