Xerox wycofuje się z targów drupa
23 wrz 2023 17:53

Przeorganizowanie jednej z nowych, „cyfrowych” hal (8a i 8b) targów drupa 2024 może być nieuchronne, ponieważ przestrzeń, która w zeszłym tygodniu została przydzielona firmie Xerox, jest teraz wyświetlana jako szara - lub obecnie nieprzydzielona - po tym, jak producent zdecydował się nie wystawiać na tym wydarzeniu. Plan hali na targi drupa 2024 został opublikowany na stronie internetowej targów w zeszłym tygodniu i potwierdził lokalizacje i wielkość stoisk zajmowanych przez największych producentów i dostawców w branży.

Xerox został uwzględniony na wstępnym planie hali z istotną obecnością w hali 8b, 22 września przestrzeń obok firmy Konica Minolta została wyszarzona, a wyszukiwanie Xerox na liście wystawców nie przyniosło żadnych wyników. Podczas ostatniej edycji wydarzenia powierzchnia zajmowanego przez Xerox stoiska wynosiła około 2000 m².

Rzecznik prasowy koncernu udzielił następującego komentarza brytyjskiemu portalowi Printweek: Ponieważ nasza działalność nadal ewoluuje, pozostajemy zaangażowani w inwestowanie w naszych klientów, partnerów i perspektywy druku produkcyjnego, ale zdecydowaliśmy się nie wystawiać na targach drupa 2024. Dziękujemy organizatorom wydarzenia za ich wieloletnie wsparcie branży poligraficznej. Druk pozostaje ważną częścią naszej działalności i będziemy nadal wspierać naszą sieć poprzez przemyślane przywództwo, globalne wydarzenia organizowane przez Xerox, innowacje produktowe oraz szkolenia i prezentacje zorientowane na klienta.

Firma Fujifilm, której stoisko na drupa 2016 znajdowało się obok długoterminowego partnera Xerox, obecnie znaleźć można na dole hali 8b i wydaje się, że zostało rozbudowane, aby zaprezentować znacznie rozszerzone portfolio od czasu ostatnich targów.

Targi drupa odbędą się w Messe Düsseldorf i potrwają od wtorku 28 maja do piątku 7 czerwca 2024 r., a największe stoiska zostały zarezerwowane przez firmy HP i Koenig & Bauer. Łączna liczba potwierdzonych wystawców do tej pory nie została ujawniona przez organizatrów, ale obecnie w sekcji wystawców w wyszukiwarce na drupa.com znajduje się 1,149 firm.

Opracowano na podstawie informacji Printweek