Kavalan rozszerza europejski zasięg dzięki współpracy z Tuplex Polska
27 wrz 2023 15:00

Kavalan ogłasza nawiązanie współpracy dystrybucyjnej z polską firmą Tuplex, jednym z wiodących dystrybutorów w branży reklamowej i produkcji oznakowań w Europie Środkowo-Wschodniej. Tuplex będzie oferować pełną gamę rozwiązań Kavalan niezawierających PVC firmom poligraficznym w całej Polsce.

Założona ponad trzydzieści lat temu firma Tuplex dostarcza firmom szerokie portfolio produktów dedykowanych dla trzech głównych branż: reklamowej, budowlanej i przemysłowej. Dla sektora reklamowego Tuplex dostarcza materiały dla tradycyjnych producentów szyldów (PMMA, PET, PC, PVC, ACP itp.) oraz media dla sektora druku cyfrowego (banery, folie samoprzylepne i różnego rodzaju arkusze tworzyw sztucznych przeznaczone do druku bezpośredniego).

Szeroka gama produktów Tuplex zyskała bardzo dobrą reputację wśród firm w całej Europie. Firma oferuje elastyczne, zorientowane na klienta podejście, w ramach którego może wspierać klientów szerokim zakresem usług, w tym projektowaniem., Tuplex współpracuje z prestiżowymi firmami lokalnymi i globalnymi markami, szczycąc się zróżnicowanym portfolio klientów.

Opierając się na tym doświadczeniu, Tuplex zamierza wprowadzić na polski rynek bardziej zrównoważone rozwiązania. Obejmuje to dodanie do swojego portfolio większej ilości materiałów wolnych od PVC i biodegradowalnych.

Błażej Borkowski, Kierownik Rozwoju Biznesu firmy Tuplex, komentuje: Od pewnego czasu podziwiamy pracę firmy Kavalan i podzielamy jej etos zrównoważonego rozwoju, a także determinację we wprowadzaniu bardziej ekologicznych rozwiązań do branży poligraficznej. Jako wieloletni lider na polskim rynku oznakowania i grafiki, wiemy, że polskie firmy poligraficzne poszukują bardziej zrównoważonych rozwiązań i produktów, które pasują do wydajności ich istniejących produktów, więc ta współpraca z Kavalan jest idealnie dopasowana i z pewnością pojawia się we właściwym czasie.

Vincent Lin, wiceprezes Taya Groups, dodaje: Tempo, w jakim europejskie przedsiębiorstwa nawiązują z nami współpracę, aby dostarczać swoim klientom rozwiązania Kavalan wolne od PVC jest niesamowite. Świadczy to nie tylko o apetycie firm poligraficznych na zrównoważone rozwiązania, ale także o tym, jak bardzo firmy takie jak Tuplex chcą być tymi, które dostarczają je swoim klientom. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak przyszłościowo myślącym graczem na polskim rynku i z niecierpliwością czekamy, aż polskie firmy poligraficzne wprowadzą korzyści płynące z Kavalan do swoich firm.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kavalan