Nagrody L9 World Label Competition Best of the Best Awards 2023
29 lis 2023 12:00

L9 World Label Association (WLA) z dumą prezentuje zwycięzców nagród Best of the Best, których prace zostały ocenione przez międzynarodowy panel sędziowski tuż przed Labelexpo Europe 2023. Po zakończeniu głównej oceny WLA zwycięskie etykiety zostały ponownie ocenione w następujących kategoriach procesu drukowania: Fleksografia, Typografia, Offset, Druk kombinowany i Druk cyfrowy. Tym razem zastosowano jeszcze bardziej rygorystyczne kryteria, ponieważ etykiety te mają reprezentować szczyt jakości w międzynarodowym przemyśle etykietowym.

Nagrody zostaną wręczone w przyszłym terminie, który zostanie wkrótce ogłoszony.

Zwycięskie etykiety z poszczególnych kategorii są wymienione poniżej wraz z firmą drukującą etykietę i reprezentatywnym stowarzyszeniem, które zgłosiło etykietę.

Druk fleksograficzny – zgłoszone przez TLMI (USA)

Zwycięzcą jest McDowell Label, a RLG Company z USA za etykietę Australian Gold, Adorably Black

Atrakcyjna etykieta z głębią w projekcie. Głębokie czarne tło jest subtelnie złagodzone przez ogólny szary obraz róż. Następnie znajduje się mnóstwo obrazów czerwonych róż otaczających centralne nazwy produktów, które są wyróżnione za pomocą foliowania holograficznego. Otaczający obraz jest w kolorze białym i wzmocniony lakierem o wysokiej wytrzymałości, który nadaje etykiecie dodatkową teksturę. Solidna biała warstwa farby zapewnia doskonałą czytelność małej czcionki.

Druk typograficzny – zgłoszone przez JFLP (Japonia)

Zwycięzcą jest Sato Holdings Corporation z Japonii za promocję Suminsai Event

Główne obrazy na tej dynamicznie wyglądającej etykiecie zostały zaprojektowane w celu promowania 1000-letniego, corocznego japońskiego festiwalu Suminsai, który odbywa się na początku roku. Postacie na pierwszym planie przedstawiają sposób, w jaki mężczyźni ubierają się na to wydarzenie, które odbywa się w nocy, kiedy budują swoje morale i modlą się o nadchodzący rok. Są oni otoczeni dramatycznym tłem lampionów i gorących płomieni z ogniska płonącego w sośnie. Użycie czarnych konturów postaci bardzo dobrze podkreśla obrazy. Szczególną uwagę zwrócono na ciśnienie podczas drukowania w celu uzyskania doskonałego druku w obszarach tonalnych, które są drukowane w czterech kolorach. Etykieta zasługująca na nagrodę High Value.

Druk offsetowy – zgłoszone przez JFLP (Japonia)

Zwycięzcą jest Shinwa Label z Japonii za Komahime cafe au lait base

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to stosunkowo prosta etykieta. Przy bliższym przyjrzeniu się można zobaczyć niesamowicie wąski odstęp w odwróconych japońskich znakach. Dobrze wydrukowana etykieta w 5 kolorach z dodatkiem złotej folii nakładanej na gorąco. Czarne obszary na górze i na dole etykiety są złagodzone przez dodanie matowych czarnych opadających liści, co daje subtelny efekt. Projekt, który ma wszystkie atrybuty zwycięskiej etykiety.

Druk kombinowany – zgłoszone przez JFLP, (Japonia)

Zwycięzcą została firma Marushin Co. Ltd. z Japonii za japońskie sake Yumehotaru

Kolejna intrygująca etykieta wydrukowana w 5 kolorach na papierze powlekanym folią aluminiową. Kolorowe, wirujące obrazy przyciągają uwagę, a czarne znaki dodają kontrastu. Na pierwszy plan wysuwa się jednak złote foliowanie. Cienkie linie są wykonane z dużą dokładnością. Duże obszary błyszczącej złotej folii w tle przenoszą tę etykietę na inny poziom projektowania. Proces niezbędny do uzyskania wszystkich tych elementów na jednej etykiecie jest niezwykle wysokiego kalibru.

Druk cyfrowy – zgłoszone przez TLMI (USA)

Zwycięzcą jest AWT Labels & Packaging Anaheim z USA za Rancho La Gloria Jalapeño Lime Infused Tequila

Ta etykieta została zadrukowana po obu stronach, aby zapewnić widok przez niebieską tequilę. Etykieta wierzchnia została wydrukowana na teksturowanym podłożu papierowym. Czysty, głównie zielony obraz podkreśla wszystkie składniki użyte do produkcji tego alkoholu. Lakier o wysokim połysku podkreśla owoc limonki i główne nazwy produktów. Wraz ze staranną aplikacją złotej folii, wytłoczenia dodają etykiecie odrobinę klasy, która służy do uzyskania wyniku godnego wysokiej nagrody.

Opracowano na podstawie informacji Finat