H&B przygotowuje cyfrową maszynę do uszlachetniania
30 lis 2023 13:00

Harris & Bruno wchodzi na rynek cyfrowego zdobienia z nowym urządzeniem, które ma zostać zaprezentowane na targach drupa 2024.

Producent z siedzibą w USA jest najbardziej znany ze swojej gamy analogowych urządzeń do powlekania arkuszy i zwojów.

Firma poinformowała, że jej nowe urządzenie ExcelCoat ZRX w formacie B1 połączy analogowe know-how z technologią atramentową w jednej platformie.

ZRX pozwoli użytkownikom na nakładanie lakieru UV lub wodnego, cyfrowego lakieru wybiórczego i tłoczenia folią w jednym przebiegu zarówno na papierze powlekanym, jak i niepowlekanym.

Moduł atramentowego powlekania punktowego może tworzyć płaskie i nadające teksturę podłożu efekty, a także zdobienia o różnych parametrach.

Gorąca folia przykleja się do cyfrowo polakierowanego obszaru.

H&B twierdzi, że jedną z istotnych zalet ZRX jest eliminacja procesu laminowania, w odpowiedzi na rosnący globalny sprzeciw wobec jednorazowych tworzyw sztucznych.

ZRX pozwala na niezwykłe zdobienia bez potrzeby długotrwałego i kosztownego procesu laminowania, dostosowując się do troski o środowisko i preferencji konsumentów – stwierdziła firma.

Prezes Nick Bruno powiedział, że H&B jest podekscytowane wejściem na nowy rynek z ZRX. Ten krok jest świadectwem naszego zaangażowania w innowacje i naszej reputacji w budowaniu solidnych i niezawodnych maszyn.

ZRX to nie tylko nowy produkt; to przełom w branży, umożliwiający zdobienie zarówno papierów powlekanych, jak i niepowlekanych, co do tej pory stanowiło wyzwanie.

Prędkość drukowania i rodzaj używanych głowic atramentowych nie zostały jeszcze ujawnione. H&B zaprezentuje urządzenie na targach drupa 2024.

Opracowano na podstawie informacji firmy H&B