PrintForce usprawnia produkcję książek
1 gru 2023 12:00

Tecnau wyposaża PrintForce w systemy do cięcia i układania Stack 1010, zwiększając cyfrową produkcję książek w linii z arkuszowymi atramentowymi maszynami drukującymi Canon varioPRINT.

Obecnie popyt rynkowy i ryzyko związane z zapasami pozostają nieprzewidywalne, co sprawia, że coraz większa liczba wydawców decyduje się na drukowanie książek dopiero po ich sprzedaży. Zdając sobie z tego sprawę PrintForce, firma z siedzibą w Holandii, realizuje swoje motto „Zrozumieć wyzwania”, dostosowując swoje umiejętności drukowania do unikalnych wymagań każdego klienta.

PrintForce, założona w 2004 roku, stała się jedną z wiodących firm w branży druku cyfrowego, specjalizującą się w produkcji minimalnej liczby pojedynczych egzemplarzy lub produkcji bezzapasowej. Dzięki stałej trajektorii wzrostu na przestrzeni lat, ugruntowała swoją pozycję jako jedna z największych europejskich firm zajmujących się drukiem cyfrowym. PrintForce może pochwalić się międzynarodową klientelą, co odzwierciedla jej wyjątkową pozycję na rynku.

Sukces firmy wynika z jej niezachwianego zaangażowania w niezwykle wydajny workflow i inwestycji w nowoczesne technologie drukowania, wykańczania oraz oprawiania. Dzięki usprawnionym procesom PrintForce oferuje szereg usług, w tym zautomatyzowane zamawianie, eWarehousing, elastyczną produkcję, ekspresową logistykę i fakturowanie cyfrowe. Te kompleksowe rozwiązania umożliwiają klientom redukcję zapasów, oszczędność kosztów i minimalizację negatywnego wpływu na środowisko, przy jednoczesnym dotrzymywaniu niezwykle krótkich terminów wprowadzania produktów na rynek.

Jeśli chodzi o produkcję książek, PrintForce jest zaangażowany w dostarczanie produktów najwyższej jakości, zapewniając doskonałość w każdym aspekcie. Oferujemy nakłady do 1500 sztuk, które szybko produkujemy i udostępniamy księgarniom oraz sprzedawcom internetowym w ciągu 24 godzin. Aby było to możliwe, wdrażamy najnowsze technologie w celu ulepszenia aplikacji i obniżenia kosztów produkcji – powiedział Rik Thijssen, dyrektor operacyjny w PrintForce.

Aby zwiększyć prędkość produkcji książek oraz ograniczyć ryzyko związane z magazynowaniem dla swoich klientów, firma PrintForce zainwestowała w trzy systemy Tecnau Stack 1010 do cięcia i układania cyfrowo zadrukowanych arkuszy w linii z atramentowymi maszynami drukującymi Canon varioPRINT iX3200 i Canon varioPRINT i300.

Systemy do cięcia arkuszy Tecnau Stack 1010, dzięki swoim innowacyjnym funkcjom i technologii, zmniejszają nakład pracy poprzez produkcję mniejszych, ułożonych w gotowy stos stron w pojedynczym procesie. Rozwiązania te oferują wyjątkową dokładność i spójność, zapewniając idealnie wyrównane gotowe wydruki bez konieczności cięcia gilotynowego offline. Szybkie możliwości Stack 1010 sprawiają, że są one idealne dla wymagających środowisk produkcyjnych, maksymalizując wydajność i dopasowując się do pełnej prędkości maszyn cyfrowych – skomentował Harm Jan Hulleman, dyrektor sprzedaży EMEA w Tecnau.

Usprawniony workflow produkcyjny, ułatwiony przez rozwiązania Stack 1010, minimalizuje zaangażowanie operatora, tworząc starannie rozcięte, przycięte i ułożone bloki książek w linii z arkuszowymi atramentowymi maszynami drukującymi Canon varioPRINT. Systemy Stack 1010 obsługują wszystkie gramatury i rozmiary papieru, które mogą być obsługiwane przez urządzenia arkuszowe, przy jednoczesnym dopasowaniu prędkości.

Przełączanie między nakładami jest szybkim i prostym procesem, który wymaga minimalnej interwencji: wszystkie regulacje dotyczące zmian aplikacji są sterowane przez ekran dotykowy, który prowadzi operatora przez wymagane kroki z wizualnym odniesieniem, aby zapobiec błędom i zminimalizować straty.

Systemy Stack 1010 są wyposażone w platformę sterowania oprogramowaniem Tecnau Connect do nadzorowania produkcji, ograniczania awarii i zwiększania wydajności. System ten umożliwia monitorowanie i analizę danych produkcyjnych i serwisowych w czasie rzeczywistym, optymalizując procesy i przewidując potrzeby konserwacyjne. Tecnau Connect zwiększa produktywność i monitorowanie statusu, przyczyniając się do stałego wzrostu ogólnej efektywności sprzętu (OEE) i usprawnienia produkcji.

PrintForce wykazuje silne zaangażowanie w zrównoważony rozwój, aktywnie poszukując sposobów na zmniejszenie ilości odpadów, oszczędzanie energii i promowanie przyjaznych dla środowiska praktyk podczas swojej działalności. Integracja rozwiązań Tecnau Stack 1010 połączonych z naszymi arkuszowymi systemami druku atramentowego Canon varioPRINT w naszym workflow pozwoliła nam wysoce zautomatyzować produkcję książek z szybkimi zwrotami, nienagannymi standardami jakości, zmniejszoną liczbą błędów i zminimalizowaną ilością odpadów – dodał Rik Thijssen.

PrintForce przeszedł niezwykłą transformację po tej integracji. Przed instalacją Tecnau Stack 1010 skrupulatnie drukowaliśmy na papierze o dokładnym rozmiarze dla każdej książki, niezależnie od tego, czy było to A4 na papierze A4+, czy A5 na papierze A5+. Ten rygorystyczny wymóg wynikał z naszego zobowiązania do spełnienia wymagań klientów w zakresie 24-godzinnego czasu dostawy, gdzie wszelkie dodatkowe kroki między drukowaniem a oprawą były niepraktyczne, w tym stosowanie cięcia gilotynowego offline. Niestety, takie podejście zmniejszało wydajność maszyny i potencjalnie zwiększało koszty druku oraz materiałów. Wszystko zmieniło się wraz z wprowadzeniem Stack 1010. Możemy teraz bez wysiłku drukować na większych arkuszach i przycinać je do mniejszych rozmiarów, co skutkuje znacznym wzrostem naszej przepustowości przy jednoczesnym zachowaniu naszych dotychczasowych umów SLA. To ulepszenie w zarządzaniu workflow nie tylko zwiększyło naszą produktywność, ale także zapewniło efektywność kosztową naszych operacji drukowania dzięki mniejszej liczbie rodzajów kupowanego papieru i mniejszej ilości zmarnowanego papieru. Maszyny Canon varioPRINT pracują teraz wydajniej, a nasza zdolność produkcyjna jest nawet o 50 proc. większa niż wcześniej.

Instalacja trzech rozwiązań Stack 1010, zintegrowanych z maszynami Canon varioPRINT w PrintForce, była zarządzana przez Kentie-Rotaform, lokalnego dystrybutora Tecnau w Holandii. Wyjątkowa koordynacja i doświadczenie wszystkich zaangażowanych techników pozwoliły na płynne przejście, ponieważ zaprogramowaliśmy instalacje w sposób zapewniający nieprzerwaną produkcję poprzez modernizację tylko jednej linii na raz. To strategiczne podejście zagwarantowało nieprzerwaną obsługę klientów PrintForce podczas całego procesu modernizacji – stwierdził Michel Carlier, dyrektor zarządzający w Kentie.

Firma PrintForce jest również obecna w Wielkiej Brytanii z zakładem produkcyjnym w Biggleswade, gdzie od samego początku wdrażane są rozwiązania Tecnau do ciągłego podawania i cięcia, wyposażone w moduł StreamFolder.

Rozumiejąc wyzwania stojące przed klientami i nawiązując partnerstwa, PrintForce nadal dostarcza rozwiązania, jednocześnie minimalizując swój wpływ na środowisko. Dzięki zróżnicowanemu zakresowi usług i dostarczaniu wysokiej jakości produktów PrintForce jest przykładem harmonijnej konwergencji technologii i zrównoważonego rozwoju w stale ewoluującym druku cyfrowym.

Opracowano na podstawie informacji firmy Tecnau