Rozbudowana ekspozycja Atrium i IKONOS na Promo Show 2024
5 lut 2024 13:00

Na Promo Show 2024 zaprezentowane zostaną najnowsze techniki druku oraz innowacyjne maszyny poligraficzne, jak również szeroka gama materiałów do druku wielkoformatowego marki IKONOS.

Plotery eko-żywiczne Mutoh

Ploter eko-żywiczny Mutoh XpertJet 1641SR Pro pozwala drukować plakaty, banery, podświetlane panele wystawowe, oznakowania drogowe, panele podświetlane POP, grafiki podłogowe, grafiki samochodowe, fototapety, naklej, etykiety i wiele innych.

Plotery gadżetowe LED-UV Mutoh

Plotery gadżetowe LED-UV Mutoh XPJ-461UF i XPJ-661UF umożliwiają wydruki spersonalizowanych prezentów, produktów fotograficznych, artykułów promocyjnych (długopisy, zapalniczki i pamięci USB, itp.), trofeów sportowych, nagród, małego oznakowania informacyjnego itp.

Plotery z serii XpertJet występują w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na szerokiej gamie materiałów, w tym trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm, jak podaje firma. Druk na podłożach ciemnych lub przezroczystych jest również możliwy dzięki zastosowaniu białych atramentów. Wykończenie, takie jak lakier punktowy oraz efekty specjalne, takie jak struktury (3D) lub tłoczenia, są możliwe dzięki dedykowanym atramentom LED UV firmy Mutoh, które posiadają wysoki współczynnik adhezji i odporność na ścieranie i blaknięcie.

Druk DTF od A do Z – Artemis DTF 604

Artemis DTF 604, to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do kleju. Ploter posiada wbudowany system cyrkulacji białego atramentu, który zapobiega jego zasychaniu. Ploter drukuje z szybkością do 30 m2/h na materiałach o szerokości do 73 cm. Wyposażony jest w głowice Epson i3200 o rozdzielczości druku 360-2400 dpi (min. wielkość kropli: 3,8 pl, max. wielkość kropli: 12 pl).

Termotransfer z białym tonerem na folii forever

Maszyna OKI Pro8432WT A3 (gramatura do 256 g/m²) drukuje kolorami CMY oraz białym na różnorodnych nośnikach, co nadaje się do zastosowań termotransferowych. Dzięki zastosowaniu w drukarce białego atramentu, możliwy jest druk na ciemnych i przezroczystych materiałach. W maszynie istnieje możliwość zmiany tonera z białego na dodatkowy czarny aby uzyskać bardziej intensywną czerń. Kompaktowe rozmiary urządzenia OKI pozwalają na jego zastosowanie również w małych agencjach reklamowych.

Połączenie maszyny OKI z folią Forever pozwala na wykonywanie aplikacji reklamowych na koszulkach, bluzach czy też odzieży roboczej, a także przy innych zastosowania, np. na gadżetach z metalu, drewna, skóry, itp. Folia może być wgrzewana przy pomocy termoprasy na: bawełnę, jedwab, mieszanki bawełny z poliestrem, drelich, nylon, skórę, drewno, metal i papier.

Rolowe plotery tnące Summa S-Class 3

Rolowy ploter tnący Summa S-Class 3 TC160 charakteryzuje się ulepszoną ergonomią i łatwością w użyciu.

Seria ta wyposażona jest w technologię True Tangential Cutting z aktywnym nożem, co pozwala na dokładne i precyzyjne cięcie. Dodatkowo możliwe są cięcia na wylot, cięcia do podkładu i bigowania bez konieczności wymiany narzędzi.

Modele z głowicą TC PERFORMANCE ( TC 75 oraz TC 160) dostarczane są z dodatkowym uchwytem bigującym i igłą bigującą do głowicy PRO CAM.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium i IKONOS